Hands Dating Couple Romance Engagement Love

Polacy wolą Badoo od Tindera. Jak wygląda rywalizacja aplikacji randkowych w naszym kraju?

Najpopularniejszą aplikacją do randkowania jest w Polsce Badoo. W naszym kraju z tego typu apek korzysta aż 840 tysięcy ludzi. A będzie ich jeszcze więcej.

Rynek aplikacji randkowych w Polsce stale rośnie. Według statystyk przygotowanych przez Spicy Mobile, w ciągu roku ich użycie wzrosło o 36%. Co ciekawe, nie jest to zasługa samego Tindera, jak można by łatwo założyć.

Reklama

Pod koniec 2018 roku odnotowano 268 tysięcy użytkowników Badoo i 176 tysięcy użytkowników Tindera. To dwie najpopularniejsze aplikacje randkowe w naszym kraju – przynajmniej wśród osób posiadających smartfon z Androidem, bo takie dane dostarcza Spicy MobileRzeczywista liczba użytkowników aplikacji randkowych jest na pewno jeszcze wyższa, gdyż udział w ruchu internetowym za pomocą urządzeń mobilnych z iOS wynosił na początku roku około 16,9%.

Oprócz dwóch najważniejszych liderów randkowych aplikacji, mamy również inne, m. in. Twoo, Fotkę, Topface czy Sympatię. Lista jest zresztą dłuższa: eDarling, YouLove, Fellow, Grindr czy Romeo to programy umożliwiające spotkania osób poszukujących czegoś więcej niż przelotnej znajomości lub adresowane do gejów.

Szacuje się, że użytkowników aplikacji randkowych w Polsce będzie wciąż przybywać. Ciekawe tylko, czy Badoo zostanie w końcu prześcignięte przez Tindera. 

 

źródło: Spicy Mobile przez wirtualnemedia.pl