Aplikacje na tablety będą bardziej wyeksponowane w Google Play | Tabletowo.pl

Aplikacje na tablety będą bardziej wyeksponowane w Google Play

Dołącz do dyskusji 0
Aplikacje na tablety będą bardziej wyeksponowane w Google Play

Chyba się ze mną zgodzicie, że znalezienie dobrych aplikacji zoptymalizowanych do działania na tabletach, często może nie graniczy z cudem, ale jest bardzo trudnym zadaniem. Jak się właśnie okazało, Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę i zamierza coś z tym zrobić. 21 listopada w Google Play zostaną wprowadzone zmiany, które sprawią, że aplikacje na tablety będą bardziej wyeksponowane.

Jak dowiadujemy się z deweloperskiego bloga Google, korzystając z Google Play z poziomu tabletu, po kliknięciu w istniejące już listy aplikacji: najlepsze płatne, najlepsze darmowe, najbardziej dochodowe, najlepsze nowe płatne, najnowsze nowe bezpłatne oraz trendy, na górze automatycznie będą się pojawiały aplikacje zoptymalizowane pod tablety. Wszystkie pozostałe, które nie spełniają tego kryterium, będą traktowane przez koncern z Mountain View jako aplikacje smartfonowe.

Android działa już na ponad 70 milionach tabletów. Nic więc dziwnego, że Google poświęca temu segmentowi rynku coraz więcej uwagi.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona