Kto usuwa aplikację Facebooka ze swoich smartfonów? Głównie ludzie młodzi | Tabletowo.pl

Kto usuwa aplikację Facebooka ze swoich smartfonów? Głównie ludzie młodzi

Dołącz do dyskusji 0

Według sondażu przeprowadzonego wśród 4,5 tys. osób w USA, jedna czwarta usunęła aplikację Facebooka ze swojego smartfona. Pozostali ograniczyli używanie jej lub kompletnie zapominali o niej na długie dni. Ciekawie przedstawia się też przekrój demograficzny badania i wpływ wieku na to, czy ktoś decydował się na takie kroki, czy też nie.

Sondaż przeprowadzono wśród 4594 osób, a dane zbierano przez dwa tygodnie, od 29 maja do 11 czerwca. Spośród tej grupy, 26% osób przyznało się, że w ciągu ostatniego roku usunęło aplikację Facebooka ze swoich telefonów. Tylko 9% z nich zdecydowało się sprawdzić i pobrać wszystkie dane osobowe, którymi dysponował serwis. 54% badanych dostosowało ustawienia prywatności w ustawieniach konta, a 42% nie zaglądało na Facebooka dłużej niż tydzień.

Badanie wykazało, że użytkownicy Facebooka w wieku od 18 do 29 lat znacznie częściej usuwali aplikację (44%) niż osoby w wieku ponad 65 lat (12%). Podczas gdy średnio jedna trzecia członków tej drugiej grupy dostosowała ustawienia prywatności w aplikacji, zmian w uprawnieniach dokonało 64% osób z pierwszej grupy. Jeśli chodzi o zrobienie sobie wolnego od Facebooka, to mniej więcej podobnie często decydowały się na to obie grupy – w wypadku młodszych użytkowników wskaźnik ten osiągał 40%, zaś starsi podejmujący taki krok reprezentowali grupę 47%.

Na wyniki ankiety mógł wpłynąć skandal z Cambridge Analytica, który wybuchł w marcu, ale jego konsekwencje ciągnęły się za Facebookiem przez długie miesiące. Niedługo później w sieci pojawiły się wezwania do usuwania swoich kont z serwisu, z czego na znak solidarności skorzystało wiele osób publicznych.

W konsekwencji zaistniałych wydarzeń, prowadzono długie rozmowy z prezesem Facebooka, Markiem Zuckerbergiem. Dziś Sheryl Sandberg, odpowiedzialna za operacje finansowe w Facebooku oraz Jack Dorsey, szef Twittera, zeznają przed Komisją Senacka Stanów Zjednoczonych. Przesłuchanie ma zbadać w jaki sposób firmy te reagowały na zagraniczne próby wywierania politycznej presji na te platformy.

Choć mogą o tym decydować czynniki dotyczące bezpieczeństwa danych, tak jak afera z Cambridge Analytica, wydaje się, że młodzi ludzie generalnie odwracają się od platformy Marka Zuckerberga. Facebook nie jest już dla nich odpowiednim miejscem, więc szukają innych form obecności w sieci.

Jak Zuckerberg przez 5 godzin tłumaczył się z afery Cambridge Analytica przed amerykańską komisją senacką

źródło: Pew przez Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona