Aplikacje błyskawiczne już w sklepie Google Play. Najpierw zagraj, a dopiero potem zdecyduj, czy zainstalować | Tabletowo.pl

Aplikacje błyskawiczne już w sklepie Google Play. Najpierw zagraj, a dopiero potem zdecyduj, czy zainstalować

Dołącz do dyskusji 0

Google stara się dodawać do Androida nowe funkcje, choć czasem upływa sporo czasu, zanim jakaś nowość zostanie wprowadzona dla wszystkich. Tak jest na przykład z „Aplikacjami błyskawicznymi”, o których po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2016 roku.

Google Play Instant, czyli Aplikacje błyskawiczne, stały się częścią Androida 7.0 Nougat. Ta właściwość sklepu Google Play pozwalała na przetestowanie aplikacji, zanim zdecydowaliśmy się na ich instalację. Trzeba jednak przyznać, że aplikacje użytkowe rzadko kiedy są odinstalowywane ze smartfonów w miejsce innych – zwykle zaopatrujemy się w zestaw narzędzi, który towarzyszy nam przez dłuższy czas.

Inaczej jest z grami – tu rotacja tytułów jest większa. Zwykle bardziej zaawansowane tytuły zajmują też dużo miejsca, i trochę czasu mija, zanim gra się pobierze i zainstaluje. A często nie chodzi nam o to, żeby związywać się z nią na wieki, tylko sprawdzić, czy nam będzie pasować lub jak będzie działać na naszym smartfonie czy tablecie. I tu przydadzą się Aplikacje błyskawiczne.

Wybrane tytuły, które znajdziemy w sklepie Google Play, można już testować, nie instalując ich. Obok przycisku „Zainstaluj” znajduje się teraz drugi, „Spróbuj teraz”. W ten sposób odpalimy Aplikację błyskawiczną, która zawiera w sobie tylko kod wykonywalny programu i najpotrzebniejsze do działania pliki. Dzięki temu sprawdzimy, jak działa gra, bez instalowania jej na urządzeniu.

Na razie Aplikacje błyskawiczne wspierają tylko niektóre gry. Do tego potrzebna jest wydzielona wcześniej sekcja gry, przygotowana przez dewelopera. Możemy przetestować to rozwiązanie na przykład na takich tytułach jak Clash Royale, Worlds with Friends 2, Bubble Witch 3 Saga czy Final Fantasy XV: A New Empire (znajdziemy je w tej kolekcji)

Można spodziewać się, że w sklepie Google Play wkrótce będzie dostępnych więcej gier, które przetestujemy przed instalacją. Google zamierza wspierać deweloperów, którzy zdecydują się umożliwić użytkownikom skorzystanie z Aplikacji błyskawicznych.

źródło: 9to5goole, własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona