Aplikacje Bing zmienią nazwy i nowy MSN, czyli kolejne dziwne ruchy Microsoftu 18

Aplikacje Bing zmienią nazwy i nowy MSN, czyli kolejne dziwne ruchy Microsoftu

Kto jeszcze pamięta MSN Messengera albo korzysta z portalu MSN? Pewnie bardzo niewielu. Każdy, kto używa dotykowego Windowsa czy Windows Phone kojarzy jednak aplikacje Bing, takie jak Finanse, Podróże, Kuchnia, Zdrowie, Pogoda, Wiadomości czy Sport.

Są to najczęściej agregatory newsów z innych serwisów i źródeł danych. Trzeba przyznać, że Microsoft przyłożył się do ich zaprojektowania i marka Bing zyskuje dzięki nim na prestiżu. Tym bardziej dziwi ruch Microsoftu, który budzi z zimowego snu markę MSN, która ma zastąpić „Bing” dla tych wybranych aplikacji. Oczywiście wyszukiwarka dalej będzie brandowana istniejącą nazwą, ale serwisy takie jak Pogoda, Sport czy Finanse już nie. Co ciekawe, jeszcze w tym roku firma z Redmond planuje stworzenie tych appek w wersji dla Androida i iOS. Wieloplatformowość przede wszystkim – to jest zrozumiałe biorąc pod uwagę obecną politykę Microsoftu, ale MSN? Z tą marką od dawna nie kojarzy się nic dobrego.

Stary portal MSN

msn-old[1]

Ale na tym nie koniec. Pod adresem preview.msn.com możemy znaleźć nową odsłonę portalu, który od jakiegoś czasu mocno trącił myszką. Podobnie jak wspomniane aplikacje, agreguje on dane z wielu serwisów informacyjnych, ekonomicznych, sportowych czy pogodowych, a do tego po zalogowaniu daje nam dostęp do serwisów takich jak Outlook, Skype czy OneNote. Muszę przyznać, że zarówno interfejs, jak i jakość danych stoi na wysokim poziomie i zrobiła na mnie duże wrażenie. Jeden z mocnych kandydatów na stronę startową w wyszukiwarce – szczególnie, jeśli ktoś korzysta z usług Microsoftu.

Podsumowując – wieloplatformowość, ożywienie marki MSN i nowy portal. Czy to się uda? Zobaczymy…

msn-health[1]


Warning: preg_replace(): Allocation of JIT memory failed, PCRE JIT will be disabled. This is likely caused by security restrictions. Either grant PHP permission to allocate executable memory, or set pcre.jit=0 in /home/klient.dhosting.pl/tabletowo/tabletowo.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 383

Obserwuj nas