Sprawdź, jakie aplikacje przestaną Ci działać po aktualizacji do iOS 11 | Tabletowo.pl

Sprawdź, jakie aplikacje przestaną Ci działać po aktualizacji do iOS 11

Dołącz do dyskusji 0

Dla użytkowników sprzętu Apple, moment pobrania oficjalnej wersji nowego systemu operacyjnego może być sporym przeżyciem. Jeszcze większym może być chwila, w której właściciel iPada lub iPhone’a orientuje się, że część z jego ulubionych aplikacji nie działa na świeżo pobranym iOS 11. Jak sprawdzić, które aplikacje nie będą kompatybilne z nową edycją systemu?

iOS 11 wnosi sporo nowości. Cieszą się z niego zwłaszcza użytkownicy iPadów, którym na pewno przypadnie do gustu rozszerzony dock oraz ulepszone funkcje „przeciągnij i upuść”. Na iPhone’ach zaś najbardziej widoczne zmiany zajdą w centrum sterowania. Wszystko po to, żeby korzystający z iOS-a mogli mieć większą przyjemność podczas obcowania z interfejsem.

Są jednak rzeczy, które zmienią się bezpowrotnie. Jest nią na przykład obsługa aplikacji 32-bitowych. Wszystkie, które nie pojawią się w AppStore w wersjach 64-bit, przestaną być używalne po aktualizacji do iOS 11.

Jakie programy znajdują się na tej liście? Na przykład Flappy Bird – wciągająca prosta gierka, która swego czasu szturmem podbiła sklepy z mobilnymi aplikacjami. Jest tam też sporo innych gier: Dungeon Raid, 15 Coins, Puzzle Restorer, czy też aplikacje użytkowe, takie jak Brief Excel.

Pojawi się tam lista aplikacji, które w nowej wersji systemu zostaną „uziemione”. iOS oczywiście sam z siebie nie usunie ich z Waszego urządzenia, ale nie będą się one uruchamiać. Chyba, że deweloper za nie odpowiedzialny zadba o wydanie aktualizacji do wersji 64-bitowej. Na szczęście sporo twórców już przygotowało się na taki obrót wydarzeń.

Zmiany muszą czasem boleć. Wśród aplikacji, które nie będą działać na iOS 11 może znaleźć się taka, którą lubimy. Ale taka jest cena postępu ;)

źródło: TechCrunch, własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona