Jest bardzo duża szansa na to, że YouTube pojawi się na Nintendo Switch już 8 listopada

Switch to – jak by nie patrzeć – tablet, który kładzie bardzo duży nacisk na granie. Niestety, jego funkcje multimedialne są ograniczone do minimum i nie zaznamy na nim zbyt dużej liczby aplikacji, m.in. do streamowania wideo. Może się to jednak niedługo zmienić wraz z potencjalnym wejściem YouTube’a na tę platformę.

Niektórych może to zdziwić, ale tak – Switch nie ma swojego klienta YouTube. Prawdę mówiąc, stan katalogu jakichkolwiek multimedialnych usług wygląda bardzo biednie na tej platformie, co jest wręcz niewiarygodne. Konsolka ma bardzo dobre predyspozycje do wyświetlania różnorakich treści, a przy okazji funkcja „dokowania” pozwoliłaby dokończyć niektóre materiały zaraz po wejściu do salonu.

Scenariusz piękny i wkrótce może się on ziścić w przypadku aplikacji YouTube. Google wręcz pragnie, żeby ich serwis był dostępny na każdej możliwej platformie, więc logika nakazywałaby kontynuację tego planu w ramach Switcha. Zresztą poprzednie konsole, czyli Nintendo 3DS oraz WiiU, otrzymały swoją wersję klienta.

Kwestią czasu było zatem przygotowanie odpowiedniej aplikacji na Switcha. Osoby, które przeszukiwały ostatnio katalog sklepu Nintendo, natknęły się w sugestiach właśnie na propozycję pobrania programu YouTube. Tuż pod obrazkiem pojawiła się też informacja, że klient będzie dostępny już 8 listopada – w sam raz przed weekendem. Strona samego oprogramowania niestety nie była możliwa do przejrzenia, więc nie mamy na jej temat więcej informacji, ale ten niewielki kafelek, który ujawnił się w sugestiach, mówi wystarczająco dużo.

Trzeba jednak zaznaczyć, że sama informacja o pojawieniu się YouTube’a na Switchu nie jest potwierdzona w 100%. Należy ją traktować jako plotkę, przynajmniej jeśli chodzi o datę 8 listopada. Mimo wszystko moje „redaktorskie zmysły” każą mi wierzyć, że jeśli premiera aplikacji nie nastąpi w przeciągu tego tygodnia, to pojawi się ona na horyzoncie już niebawem.

źródło: nintendeal.com | grafika: gamerant.com