WhatsApp (fot. Pixabay)

Chcę mieć tę funkcję w WhatsAppie. Już. Teraz. Natychmiast

Bardzo często, praktycznie codziennie korzystam z WhatsAppa. Jednocześnie używam też Vibera i chociaż z chęcią bym z niego zrezygnował (niestety nie mogę tego zrobić), to dzięki temu mam porównanie między tymi komunikatorami. W niektórych kwestiach ten drugi wypada o wiele lepiej, ponieważ oferuje funkcje, których brak niezwykle doskwiera mi w WhatsAppie. Na szczęście wygląda na to, że przynajmniej jedna rzecz w nim wkrótce się zmieni na lepsze.

Nie wiem, jak inni użytkownicy, ale ja bardzo często wymieniam się ze swoimi rozmówcami filmikami z YouTube’a, nieco rzadziej też z Facebooka. Nie da się jednak ich obejrzeć bezpośrednio w WhatsAppie – po dotknięciu palcem przerzuca mnie bowiem do aplikacji lub na stronę internetową serwisu (osobiście nie mam zainstalowanego na swoim smartfonie Facebooka).

Reklama

Jest to niezwykle irytujące, ponieważ najpierw muszę obejrzeć filmik, a dopiero później mogę na niego odpowiedzieć i kontynuować konwersację ze swoim rozmówcą. Ta niedogodność doskwiera mi tym bardziej, że w Viberze – przynajmniej w przypadku filmików z YouTube’a – można włączyć wideo w pływającym okienku, co jest naprawdę ultra wygodne.

Najnowsza beta WhatsAppa zwiastuje długo wyczekiwane przeze mnie zmiany. W WhatsApp Beta v2.18.301 pojawia się bowiem wsparcie dla trybu Picture-in-Picture zarówno dla filmów z YouTube’a, jak i tych z Facebooka oraz Instagrama. Po dotknięciu palcem wideo uruchamia się w pływającym okienku, które można przesuwać po całym ekranie.

Co jednak trochę dziwne, aby to zadziałało, nadawca po wklejeniu linka do filmu musi chwilkę poczekać, aby wyskoczył podgląd materiału – w przeciwnym razie odbiorca dostanie sam link, który otworzy się w dedykowanej aplikacji lub na stronie internetowej serwisu (jeśli nie ma zainstalowanego odpowiedniego programu na smartfonie).

Tryb Picture-in-Picture nie działa w przypadku filmów z Twittera. Czy to się zmieni – nie wiadomo. Mnie osobiście bardziej jednak ciekawi to, kiedy ww. funkcja trafi do stabilnej wersji WhatsAppa na Androida, ponieważ nie mam w zwyczaju bawić się w beta-testera. Tym bardziej, że jest ona dostępna od dawna na urządzeniach z iOS…

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/09/17/dark-mode-swipe-to-reply-whatsapp/

Źródło: Android Police