Aplikacja tygodnia #13 – Aplikacje świąteczne

Kolędy, życzenia i inne

W tym tygodniu nieco zmienimy formę. Jako że dzisiaj większość z Was zasiądzie do wigilijnej wieczerzy, postanowiłem wybrać kilka aplikacji, które tematyką wpisują się w świąteczny okres. Wbrew pozorom niektóre z nich mogą naprawdę okazać się całkiem przydatne. Z uwagi na brak jakichkolwiek urządzeń firmy Apple pod ręką, zdecydowałem, iż przedstawię propozycje programów jedynie dla systemu Android.

W moim mniemaniu nie ma Świąt Bożego Narodzenia bez śpiewania kolęd. Zwłaszcza w polskiej tradycji zostało to zakorzenione dość mocno. W takich sytuacjach świetnie sprawdzą się śpiewniki, które pomogą zebranym, często w gronie najbliższych, wspólnie śpiewać pieśni bożonarodzeniowe, nawet bez znajomości tekstu. Jedną z ciekawszych aplikacji tego typu jest Śpiewnik Orszaku Trzech KróliZawiera pokaźną bazę tekstów, przedstawioną użytkownikowi w schludny sposób. Dodatkowo osoby lubiące grać na gitarze, do każdej kolędy mogą znaleźć potrzebne chwyty gitarowe.

Skoro był śpiewnik z kolędami, to nie może zabraknąć innych „gwiazdkowych” kawałków. Radio świąteczne to doskonały sposób na wprowadzenie nastroju bądź zadbanie o dobry, muzyczny podkład. Christmas Radio zapewni Wam dostęp do licznych audycji, zgodnych z obowiązującym czasem. Poza tym zostały one podzielone na odpowiednie kategorie pod względem gatunków muzycznych. Dla każdego coś dobrego.

Jeżeli nie chcecie z jakiś powodów instalować dodatkowej aplikacji, to można wykorzystać jedną z wielu specjalnie przygotowanych playlist przez twórców serwisów streamingowych. >Tutaj< znajdziecie link do przykładowych składanek ze Spotify, z którego sam korzystam od dawna, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć do oferty konkurencyjnych dostawców muzyki.

Były kolędy, były piosenki, były playlisty. Klimat już mamy. Czas na życzenia. W sieci gotowych wierszyków, fraz czy innych form tekstowych można znaleźć mnóstwo. „Oryginalnie” brzmiąca nazwa, kolejnej aplikacji z dzisiejszej listy, to Życzenia BożonarodzenioweJak sam tytuł wskazuje, za jej pomocą znajdziemy ciekawe rymowanki. Krótkie, długie, śmieszne, poważniejsze. Do wyboru, do koloru. Baza życzeń nie jest specjalnie duża, ale widać, że autor poświęcił chwilę na ich wyselekcjonowanie. Bezpośrednio z poziomu aplikacji skopiujemy treść wierszyka do smartfonowego schowka, bądź szybko wyślemy przy użyciu interesującego nas komunikatora albo udostępnimy na konkretnym portalu społecznościowym.

Jeśli jednak uważacie, że trzeba bardziej się wysilić i macie ambicje, aby zrobić coś więcej niż tylko znaleźć oraz udostępnić wierszyk, to i na to jest metoda. Po prostu Zrób kartkę Bożonarodzeniową za pomocą zaproponowanej przeze mnie aplikacji (albo innej, jeśli wolisz). Oferuje ona sporo motywów przewodnich. Twoje jedyne zadanie to wpisanie tekstu oraz wybranie odpowiedniej ilustracji do niego. Gotowe.

A co gdy zbierze się nam ochota na fotografowanie? Tutaj nie ma cudów. Trzeba sięgnąć po smartfona, ustawić się do zdjęcia, potem je wykonać. Tylko od Ciebie zależy jak dobre będzie. Gdy uzyskasz satysfakcjonującą Cię fotografię można skorzystać z Bożonarodzeniowych Ramek do Zdjęć, aby jeszcze bardziej podkreślić świąteczny charakter ujęcia.

Powyżej znajdziecie oczywiście przykładowe aplikacje, które można wykorzystać podczas Świąt Bożego Narodzenia. Naturalnie jest ich znacznie więcej. Natomiast ja starałem się wybrać dla Was te ciekawsze. Myślę, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

W tym momencie pragnę życzyć wszystkim Czytelnikom zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt. Aby były spędzone w rodzinnym gronie z najbliższymi Wam osobami. Niech to będzie czas wyjątkowy, poświęcony rodzinie. Odłóżcie smartfony i inne urządzenia elektroniczne na bok, niech nie zwracają Waszej uwagi w te szczególne dni.