Wkrótce już nie znajdziesz piosenki z TrackID. Będziesz musiał skorzystać z innej aplikacji | Tabletowo.pl

Wkrótce już nie znajdziesz piosenki z TrackID. Będziesz musiał skorzystać z innej aplikacji

Dołącz do dyskusji 0

W Sklepie Play znajdziemy mnóstwo programów, umożliwiających rozpoznawanie muzyki, w tym m.in. Shazam, SoundHound oraz TrackID. Pierwszy z nich cieszy się największą popularnością, choć wielu użytkowników skarży się na dosyć wolne działanie. Drugi także ma bardzo dobre opinie. A trzeci? Trzeci wkrótce przestanie istnieć.

Wbrew pozorom, możliwość rozpoznania lecącej w tle muzyki to jedna z lepszych funkcji smartfonów. Już nie raz posiłkowałem się przeróżnymi aplikacjami, dzięki którym rozpoznałem dany utwór – choć w moim przypadku najczęściej były to piosenki, które kiedyś znałem, ale zapomniałem tytułów.

TrackID możemy znaleźć na każdym smartfonie Sony, bowiem to właśnie Japończycy są autorami tej aplikacji. Ale, jak już wspomniałem, można ją także pobrać ze Sklepu Play. Niestety, od razu po jej uruchomieniu, pierwsze, co teraz zobaczymy, to komunikat o tym, że wkrótce przestanie ona funkcjonować. A dokładniej 15 września. Dodatkowo, Sony poleca użytkownikom konkurencyjny produkt – Shazam.

Co jest powodem tego działania? Oficjalnie producent tłumaczy jedynie, że podyktowane jest to chęcią rozwoju działalności, a to czasami oznacza rezygnację z pewnych aplikacji. Możliwe jednak, że – o czym przekonałem się na własnej skórze – konkurencyjne programy radzą sobie z rozpoznawaniem piosenek znacznie lepiej (i robią to szybciej), a do tego oferują większą funkcjonalność i TrackID trochę od nich „odstaje”. A Sony może nie chcieć inwestować w tę usługę, ponieważ zwyczajnie może mu się to nie opłacać. Oczywiście to tylko moje domysły, prawdę znają tylko decydenci.

Niestety, oprócz konieczności „przesiadki” na inną aplikację i nauki jej obsługi od zera, z „wyłączeniem” TrackID wiąże się jeszcze jedno uniedogodnienie. Otóż lista odnalezionych utworów nie zostanie nigdzie zapisana, nie można też jej wyeksportować. Trzeba więc albo ręcznie ją przepisać, albo utworzyć sobie na przykład listę na YouTube.

Jak wspomniałem, alternatywą dla TrackID jest m.in. Shazam i SoundHound. Sony poleca tę pierwszą, ale może Wy też znacie jakieś inne aplikacje o tym samym przeznaczeniu? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Źródło: Android Police, własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona