Nowa aktualizacja Telegrama dodaje m.in. autoodtwarzanie plików wideo

Telegram to aktualnie mój główny komunikator, dlatego też chętnie obserwuję, co nowego się w nim pojawia. Najnowsza aktualizacja wprowadza drobne, ale całkiem przydatne i wygodne funkcje – m.in. autoodtwarzanie filmów czy obsługę wielu kont w tym samym czasie.

Najnowszy update mobilnej wersji Telegrama wprowadza kilka ciekawych dodatków. Pierwszym z nich jest autoodtwarzanie (bez dźwięku) krótkich filmów, które pojawią się w danym czacie. Natomiast jeśli użytkownik zechce coś usłyszeć, to wystarczy, że naciśnie dowolny przycisk kontroli głośności. Ponadto, deweloperzy wprowadzili opcję automatycznego pobierania multimediów w dowolnej jakości – słabej, średniej bądź wysokiej.

Aktualizacja dodaje również rozszerzone opcje oszczędzania transferu, a sam komunikator ma teraz zużywać mniej danych. Zresztą, sami twórcy znają skalę tego problemu, pisząc na swoim blogu:

Wiemy o tym, że są takie miejsca, w których o wiele łatwiej jest kupić lotniskowiec niż pobrać dodatkowe 20 megabajtów danych (Tak, to o tobie – Etiopio).

Deweloperzy stworzyli również rozszerzone menu wylogowania. Po naciśnięciu opcji Wyloguj przed oczami użytkownika pojawi się kilka pozycji do wyboru, m.in. zalogowanie się na inne konto, wyczyszczenie cache czy zablokowanie aplikacji hasłem. Telegram od teraz obsługuje także wiele kont jednocześnie, co przyda się zwłaszcza osobom, które chcą na przykład prowadzić jednocześnie konto prywatne i służbowe. W tym samym czasie można mieć trzy zalogowane konta. Oczywiście użytkownik będzie dostawać powiadomienia ze wszystkich kont jednocześnie, na których będzie widnieć stosowna informacja.

Źródło: Telegram Blog