Aplikacja SuperSU została usunięta ze Sklepu Google Play

SuperSU to była jedna z najpopularniejszych i najczęściej z wykorzystywanych aplikacji przez osoby, które modyfikowały system w swoich urządzeniach z Androidem. No właśnie – była. Już od jakiegoś czasu narzędzie to jest „martwe”. Potwierdzeniem tego może być fakt, że właśnie została usunięta ze Sklepu Google Play.

SuperSU to program służący do uzyskania uprawnień root, jak i zarządzania nimi. Dzięki niemu mogliśmy innej aplikacji, na przykład Greenify, nadać te uprawnienia. Niestety, już jakiś czas temu autor – Chainfire – zakończył większość swoich projektów związanych z tematyką Androida. To również zaczęło oznaczać, że zacznie się od tych narzędzi powoli odchodzić.

Reklama

Dzisiaj króluje inny, dosyć podobny program, o nazwie Magisk. Nowa aplikacja jednak ma taką przewagę, że nie tylko pozwala na zarządzanie uprawnieniami root, ale również na instalację przeróżnych, ciekawych modułów.

Tak się właśnie stało, że aplikacja SuperSU została zdjęta ze Sklepu Google Play. Co ciekawe, na żadnych mediach społecznościowych nie został jeszcze umieszczony żaden oficjalny komunikat mówiący, dlaczego tak się stało. Oficjalne forum SuperSU jest nieaktywne, na portalu APKMirror najnowsza wersja tej aplikacji pochodzi jeszcze ze stycznia tego roku.

Co to oznacza dla świata Custom ROM-ów i innych modyfikacji? Kompletnie nic. SuperSU to przeszłość i legenda Androida dumnie zastąpiona przez Magisk, który radzi sobie całkiem dobrze. Ale sam fakt usunięcia aplikacji ze Sklepu Google Play jest warty odnotowania.

Źródło: Android Police