18-letni Polak stworzył aplikację, która odnajdzie wszystkie profile danej osoby w serwisach społecznościowych | Tabletowo.pl

18-letni Polak stworzył aplikację, która odnajdzie wszystkie profile danej osoby w serwisach społecznościowych

Dołącz do dyskusji 0

Każdy użytkownik serwisów społecznościowych to zna: poznaje nową osobę i z chęcią zacząłby ją śledzić w różnych serwisach społecznościowych, ale kiedy przyjdzie co do czego, to wtedy nagle uświadamia sobie, że nie pamięta nazwiska lub nazwy profilu. Pół biedy, gdy wkrótce nadarzy się okazja, żeby o to ponownie zapytać, lecz co w sytuacji, kiedy nie ma takiej perspektywy? Wówczas nieoceniona może okazać się aplikacja Socialize, którą stworzył bardzo młody, bo 18-letni Polak. W dodatku ma on ambicję, żeby korzystało z niej 100 milionów użytkowników na całym świecie.

Mówią, że potrzeba matką wynalazku i tak też było w tym przypadku. Nikodem Bartnik miał okazję wybrać się swego czasu do Parlamentu Europejskiego i poznać tam mnóstwo ciekawych ludzi z różnych krajów. Jednak podczas podróży powrotnej do Polski uświadomił sobie, że nie pamięta nazwisk niektórych osób (chłopak ma pamięć dobrą, ale krótką ;)), przez co nie odnajdzie ich – mimo ogromnych chęci – na popularnych portalach społecznościowych.

Zapytacie pewnie, dlaczego od razu nie dodali się do znajomych? Otóż odpowiedź jest prosta: nie mieli swobodnego dostępu do internetu, ani też na tyle wolnego czasu, żeby gdzieś wyskoczyć i znaleźć jakiś hotspot. A harmonogram wycieczki był na tyle napięty, że zabrakło także okazji do dłuższej rozmowy, podczas której mogliby wkuć do głowy swoje „egzotycznie” brzmiące nazwiska. Cóż, tak czasami bywa.

Dlatego Nikodem Bartnik postanowił wspólnie z kolegą, z którym w przeszłości tworzył również gry, stworzyć aplikację, umożliwiającą w szybki i prosty sposób podanie jak na tacy namiarów na daną osobę. I tak właśnie powstało Socialize. Jest to program, agregujący adresy do wszystkich profili danego użytkownika w różnych serwisach społecznościowych. Aktualnie wspierane są Facebook, Instagram, Snapchat i Twitter, ale w przyszłości lista ta ma sukcesywnie się wydłużać.

A jak działa Socialize? Mega prosto. Najpierw użytkownik musi w aplikacji dodać wszystkie swoje konta. Kiedy to zrobi, generowany jest kod QR, po zeskanowaniu którego wyświetlą się linki do poszczególnych profili (skaner jest już wbudowany w program). Co bardzo istotne, działa to także w trybie offline. W dodatku jeżeli ktoś wykorzysta to narzędzie, to zostanie w przyszłości automatycznie powiadomiony, gdy dana osoba stworzy kolejny lub nowy profil w jakimś (wspieranym) serwisie społecznościowym. To samo dotyczy numeru telefonu.

Aplikacja Socialize jest już dostępna w >Sklepie Play<. Wersja na iOS powstanie nieco później. Jeżeli ktoś natomiast nie chce jej instalować, to może za pomocą zwykłego skanera zeskanować wygenerowany w programie kod QR – wówczas zostanie przeniesiony na >oficjalną stronę projektu< i tam zobaczy linki do wszystkich podłączonych kont danej osoby w serwisach społecznościowych.

Na koniec warto dodać, że Nikodem Bartnik ma ambicję, żeby z Socialize korzystało 100 milionów użytkowników na całym świecie. Na razie jest to bardzo świeży projekt, ale już budzi zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Dlatego warto mu się przyglądać i kibicować. My wierzymy i trzymamy kciuki!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona