Ta pogodynka kosztuje prawie 100 złotych, ale teraz możesz ją mieć za darmo (+ test i recenzja) | Tabletowo.pl

Ta pogodynka kosztuje prawie 100 złotych, ale teraz możesz ją mieć za darmo (+ test i recenzja)

Dołącz do dyskusji 0

Często przygotowuję dla Was zestawienia ciekawych promocji na aplikacje w Sklepie Play. Tym razem trafiła się prawdziwa perełka. Obniżono bowiem cenę aplikacji pogody, która normalnie kosztuje prawie… sto złotych!

Nie ma co się rozpisywać, aplikacja Weather – unlimited & realtime weather forecast normalnie kosztuje bardzo dużo, bowiem aż 97,99 złotych. Co ciekawe, teraz trwa promocja, w której zmniejszono koszt tego produktu do zera. Tak, można ją teraz zainstalować zupełnie za darmo. Obniżka będzie obowiązywać jeszcze przez następne 7 dni.

Jak się sprawdza aplikacja?

Ja również skorzystałem z promocji, bo gdybym tego nie zrobił, to nie byłbym sobą. Po uruchomieniu aplikacji, pierwsze, co zobaczymy, to kilka ustawień. Zostaniemy poproszeni m.in. o wybranie jednostki temperatury i jednostki prędkości. Oczywiście wszystkie te elementy można później edytować.

Interfejs aplikacji jest ładny i przejrzysty. Został on zbudowany z kart – niektóre są prostokątne, a inne okrągłe. Na samej górze pojawia się miejscowość, a nieco niżej aktualna temperatura, godzina wschodu i zachodu słońca, pogoda, prędkość wiatru, a także prawdopodobieństwo opadów i wilgotność.

Pod tą kartą znajdziemy natomiast prognozę pogody na każdą godzinę, na najbliższe kilka dni. Jeszcze niżej umieszczono prognozę pogody na następne dni wraz z temperaturą powietrza (która, swoją drogą, została zobrazowana za pomocą słupków), a także takie informacje, jak aktualna faza księżyca.

W menu, które wyciągamy od lewej strony, możemy włączyć takie udogodnienia, jak wyświetlanie aktualnej temperatury na górnym pasku, a także prognozy pogody na ekranie blokady. To ostatnie niestety nie działa jednak zbyt dobrze – najpierw musimy odblokować smartfon, korzystając z wbudowanego ekranu blokady i dopiero wtedy wyświetla się ekran pogody. Tutaj również musimy „odblokować” urządzenie. Stąd też możemy przejść do radaru pogodowego, gdzie znajdziemy mapę świata, na którą zostały naniesione aktualne temperatury powietrza. Aplikację wyposażono także w wiele ładnych widgetów.

Podsumowanie

Weather – unlimited & realtime weather forecast to naprawdę dobra aplikacja. Ma kilka ciekawych opcji, jak i ładny interfejs. Za darmo to naprawdę  bardzo dobry produkt. Natomiast w standardowej, bardzo wysokiej cenie, jest to dość przeciętny program. I nie mam na myśli, że są w takiej cenie lepsze. Po prostu aplikacja od pogody nie jest moim zdaniem warta aż 98 złotych.

Źródło: Google Play dzięki Telepolis 

7 Ocena (1-10)

Plusy
  • Atrakcyjny design
  • Obsługa wielu lokalizacji
  • "Radar"
  • Kilka ciekawych funkcji, w tym wyświetlanie temperatury na górnym pasku
  • Ładne widgety
Minusy
  • Niewarta swojej standardowej ceny
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments
oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona