Aplikacja „Pismo odręczne Google” dostępna dla wszystkich zegarków z Android Wear 2.0 | Tabletowo.pl

Aplikacja „Pismo odręczne Google” dostępna dla wszystkich zegarków z Android Wear 2.0

Dołącz do dyskusji 0

Android Wear 2.0 jest – w jakiś sposób – gorącym tematem tego roku. Podczas gdy wszyscy obserwowaliśmy marazm na rynku wearables, koncern z Mountain View się nie obijał i wypuścił aktualizację, która dodała smartwatchom pazura i gamę nowych funkcji. Aplikacja „Pismo odręczne Google” była jednak preinstalowana wyłącznie na LG Watch Style i LG Watch Sport. Ale od dzisiaj można ją pobrać na wszystkie zegarki (oczywiście te z Androidem Wear 2.0 na pokładzie).

Według Canalys, w 2017 roku sprzedanych zostanie o 18% smartwatchy więcej niż w minionym. Lecz nie ma się co dziwić. Wychodzi bowiem nie tylko całkiem sporo nowych urządzeń, takich jak chociażby ZTE Quartz, ale również sporo „starych” otrzymuje aktualizację do systemu Android Wear 2.0. Niedawno dostały ją LG Watch Urbane i LG G Watch R, a niedługo do tego grona dołączy LG Watch Urbane 2nd Edition.

Ale Android Wear 2.0 to nie tylko wyższe oznakowanie wersji i kilka nowych urządzeń. To również różnego rodzaju usprawnienia i poprawki, które mają ułatwić życie posiadaczom wearables. Jednym z pomysłów na wpisywanie znaków na zegarkach było pismo odręczne przy pomocy aplikacji Google. Nie mogli jednak z niej skorzystać wszyscy. Aż do dzisiaj.

Pisanie ręczne - Android Wear 2.0

Co bardziej spostrzegawczy zauważyli na pewno, że opisywana aplikacja – Pismo odręczne Google – jest dostępna w Sklepie Play od paru dobrych miesięcy, a tak właściwie to lat. Kiedyś była skierowana tylko do właścicieli smartfonów, ale od teraz również posiadacze smartwatchy z Android Wear 2.0, innych niż LG Watch Sport i LG Watch Style, mogą cieszyć się funkcją własnoręcznego „rysowania” znaków.

Wprowadzanie tekstu na zegarkach o obecnych rozmiarach wyświetlacza nigdy nie będzie perfekcyjne. Ja zwyczajnie nie widzę możliwości, aby ekran niewiele większy od mojego palca zapewnił komfortowe składanie wyrazów. Wydaje mi się jednak, że za pomocą „pisma odręcznego” możliwe będzie bezbłędne, choć mozolne, naskrobanie SMS-a, czy treści „przypominajki” – również na starszych i tańszych urządzeniach.

Jeśli macie zegarek, który otrzymał już Android Wear 2.0, to podnoście rękę, pobierajcie aplikację i podzielcie się z nami wrażeniami dotyczącymi korzystania z nowej funkcji.

źródło: Android Authority

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona