onenote mobile android

Aplikacja OneNote Mobile wydana na Androida

onenote mobile android

W pierwszej połowie grudnia ubiegłego roku ucieszyła nas informacja, że Microsoft dodał do aplikacji OneNote wsparcie dla iPada pierwszej i drugiej generacji. Zastanawialiśmy się kiedy program ten zawita na sprzęt z Androidem, bowiem wieści na ten temat były skrzętnie skrywane. Na szczęście w końcu się tego doczekaliśmy. Aplikacja OneNote Mobile trafiła do Android Market.

Jak możemy przeczytać w opisie aplikacji, OneNote Mobile umożliwia tworzenie notatek z tekstem i obrazami, a także list zadań oraz synchronizację online dzięki SkyDrive.

Podobnie jak w przypadku OneNote dla iPada, tak też i w wersji na Androida, mamy do czynienia z bezpłatną aplikacją, choć z ograniczeniami. Jej użytkownik może utworzyć 500 notatek – po przekroczeniu tego limitu program poprosi o wykupienie nielimitowanego dostępu do aplikacji za 5 dolarów. Oczywiście jeśli nie będziemy chcieli zapłacić, w dalszym ciągu będziemy mogli zsynchronizować notatki ze SkyDrive, a także otwierać i usuwać je w programie. Nie będziemy mieli natomiast możliwości utworzenia nowej notatki oraz edycji stworzonych już wcześniej.

Wymagania aplikacji (za Android Market):
▪ system Android 2.3 lub nowszy,
▪ do korzystania z aplikacji OneNote Mobile dla Android wymagane jest bezpłatne konto Windows Live ID (można użyć istniejącego lub utworzyć nowe konto za pomocą aplikacji OneNote),
▪ funkcje sieci Web używają bezpłatnej aplikacji OneNote Web App dostępnej w usłudze SkyDrive, która wymaga obsługiwanej przeglądarki sieci Web,
▪ aplikacja OneNote Mobile dla Android otwiera notesy utworzone w programie Microsoft OneNote 2010 i w aplikacji OneNote Web App.

OneNote Mobile jest bezpłatną aplikacją i można ją pobrać w Android Market.

onenote mobile android

onenote mobile android

onenote mobile android

onenote mobile android

Screeny ze smartfona z Android Market:

onenote mobile android

onenote mobile android

źródło, źródło