fot. Android Police

Nowy, odświeżony Messenger dostępny już dla wybranych użytkowników

Na początku 2018 roku Facebook zapowiedział, iż uporządkuje trochę Messengera, ponieważ liczba funkcji, jaka pojawiła się w aplikacji, stała się tak pokaźna, że zwyczajnie zrobił się lekki bałagan. W maju serwis zdradził, jakimi cechami ma charakteryzować się program po liftingu, lecz nie podał informacji, kiedy użytkownicy zobaczą zmiany. Okazuje się, że pierwsi właśnie je zauważyli.

Osobiście nie korzystam ze standardowej wersji Messengera – już dawno przesiadłem się na wersję Lite, ponieważ ta pierwsza jest strasznie ciężka i mocno drenuje baterię. Fakt, oferuje mnóstwo dodatkowych funkcji, ale najwyraźniej nie są one skierowane do mnie, gdyż nie czuję potrzeby z nich korzystać. Lżejsze wydanie w pełni mi wystarcza i spełnia moje wymagania.

Reklama

Jestem jednak w mniejszości – tylko na Androidzie Messenger ma ponad miliard pobrań, podczas gdy Messenger Lite „zaledwie” sto milionów z hakiem. Zdecydowana większość korzysta więc ze standardowej wersji, nawet jeśli narzeka na przeładowanie funkcjami (znam niejeden taki przypadek). Wkrótce aplikacja w końcu zostanie uporządkowana i użytkownicy poczują ulgę.

Niektórzy mają już dostęp do nowego interfejsu Messengera. Co ciekawe, podobno tej osobie, która przesłała zrzuty ekranu do serwisu Android Police, włączył się on bez żadnej aktualizacji aplikacji, czyli Facebook musiał udostępnić go po swojej stronie.

Poniżej możecie zobaczyć, jak po liftingu prezentuje się program. W oczy rzuca się przede wszystkim uporządkowanie dolnej belki na ekranie głównym – teraz znajdują się na niej tylko trzy ikonki. Przycisk do uruchamiania aparatu przeniesiono natomiast w prawy górny róg. Całość ogólnie wygląda przejrzyściej i schludniej – nie ma już wrażenia przeładowania funkcjami, pomimo że nadal wszystkie pozostały w aplikacji.

Jak wspomniałem, dostęp do nowego Messengera mają wybrani użytkownicy. Nie wiadomo jednak, na jakiej zasadzie wybrał ich Facebook, więc raczej trudno będzie Wam samodzielnie wymusić pojawienie się odświeżonego interfejsu. Nie pozostaje nic, jak tylko czekać.

Ja nie czekam, ponieważ Facebook nic nie wspominał o tym, żeby miał zamiar wprowadzać jakiekolwiek zmiany również w Messengerze Lite ;)

Źródło: Android Police