mytaxi jest teraz częścią nowej globalnej marki FREE NOW

mytaxi dołącza do nowej globalnej marki FREE NOW. Niewiele się jednak zmienia, oprócz nazwy

A przynajmniej na razie

mytaxi ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku, jednak nie zamierza spoczywać na laurach. Jej główny udziałowiec, firma Daimler, chce wspólnie z BMW „zrewolucjonizować miejską mobilność”. W tym celu powołano do życia nową globalną markę FREE NOW, która zajmować się będzie nie tylko pośrednictwem w zamawianiu taksówek przez aplikację, ale również wynajmem samochodów na minuty, usługami parkingowymi i stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

Dla użytkowników mytaxi nic na razie się nie zmienia, nie trzeba też instalować żadnego nowego programu na urządzeniu mobilnym. Sama marka jeszcze w tym roku zmieni jednak nazwę na FREE NOW, co będzie wiązało się ze zmianami logo, kolorystyki w aplikacji oraz komunikacji marketingowej.

mytaxi deklaruje, że dzięki dołączeniu przez nią do nowej globalnej marki FREE NOW, użytkownicy dostaną zupełnie nowe możliwości, jak wynajem samochodów czy hulajnóg elektrycznych na minuty. W planach jest też udostępnienie usługi w kolejnych miastach w 2019 roku, ale na razie nie padły konkretne nazwy. Na razie nie ma także mowy o zmianach cen.

Do FREE NOW dołączą również m.in. car2go i Drive Now, jednak do logowania do nich nie będzie można użyć tych samych danych, co do mytaxi. W planach jest zintegrowanie wszystkich platform, lecz na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Użytkownicy nie muszą się też martwić o swoje dane, ponieważ nawet po połączeniu obowiązują te same Polityka Prywatności i regulamin.

Źródło: mytaxi