mytaxi jest teraz częścią nowej globalnej marki FREE NOW

mytaxi dołącza do nowej globalnej marki FREE NOW. Niewiele się jednak zmienia, oprócz nazwy

A przynajmniej na razie

mytaxi ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku, jednak nie zamierza spoczywać na laurach. Jej główny udziałowiec, firma Daimler, chce wspólnie z BMW „zrewolucjonizować miejską mobilność”. W tym celu powołano do życia nową globalną markę FREE NOW, która zajmować się będzie nie tylko pośrednictwem w zamawianiu taksówek przez aplikację, ale również wynajmem samochodów na minuty, usługami parkingowymi i stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

Dla użytkowników mytaxi nic na razie się nie zmienia, nie trzeba też instalować żadnego nowego programu na urządzeniu mobilnym. Sama marka jeszcze w tym roku zmieni jednak nazwę na FREE NOW, co będzie wiązało się ze zmianami logo, kolorystyki w aplikacji oraz komunikacji marketingowej.

Reklama

mytaxi deklaruje, że dzięki dołączeniu przez nią do nowej globalnej marki FREE NOW, użytkownicy dostaną zupełnie nowe możliwości, jak wynajem samochodów czy hulajnóg elektrycznych na minuty. W planach jest też udostępnienie usługi w kolejnych miastach w 2019 roku, ale na razie nie padły konkretne nazwy. Na razie nie ma także mowy o zmianach cen.

Do FREE NOW dołączą również m.in. car2go i Drive Now, jednak do logowania do nich nie będzie można użyć tych samych danych, co do mytaxi. W planach jest zintegrowanie wszystkich platform, lecz na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Użytkownicy nie muszą się też martwić o swoje dane, ponieważ nawet po połączeniu obowiązują te same Polityka Prywatności i regulamin.

Źródło: mytaxi