Aplikacja MSN Microsoft przeszła poważną metamorfozę i teraz nazywa się Microsoft Wiadomości | Tabletowo.pl

Aplikacja MSN Microsoft przeszła poważną metamorfozę i teraz nazywa się Microsoft Wiadomości

Dołącz do dyskusji 0

Agregator wiadomości od Microsoftu, MSN Wiadomości, zadebiutował w Sklepie Play 11 grudnia 2014 roku. Przyznam szczerze, że nie śledziłem jego losów, ale wypada mi odnotować fakt, że aplikacja przeszła właśnie sporą metamorfozę. Niewykluczone, że jest to odpowiedź na wypuszczenie przez Google programu Wiadomości Google, ponieważ obie platformy charakteryzują się wieloma, podobnymi funkcjami.

Każdego dnia wydawcy przesyłają do Microsoftu ponad sto tysięcy artykułów, które algorytmy uczenia maszynowego wstępnie analizują, aby określić ich kategorię, temat, a nawet potencjalną popularność. Wyniki następnie przekazywane są do zespołu ponad 800 (ludzkich) redaktorów, pracujących w 50 różnych lokalizacjach (m.in. Indie, Niemcy, Francja, Meksyk, Kanada i Hiszpania). Ich zadaniem jest wykorzystanie innych algorytmów, aby dopasować odpowiednie zdjęcia do treści artykułów.

Celem Microsoftu jest nie tylko oddanie w ręce użytkowników narzędzia, które pozwoli im być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ale również (przede wszystkim) wiarygodnych treści i różnych punktów widzenia na ten sam temat. Oprócz tego, aplikacja może też automatycznie wysłać powiadomienie, jeśli pojawi się jakiś breaking news.

Po krótkiej zabawie z Wiadomościami Microsoft dochodzę do wniosku, że jest ona prosta, przejrzysta i łatwa w obsłudze. Dzięki początkowej konfiguracji aplikacja powinna podsuwać użytkownikowi artykuły na przede wszystkim interesujące go tematy. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość przełączania się pomiędzy białym i czarnym motywem (ten ostatni z pewnością docenią właściciele urządzeń z ekranami OLED).

Użytkownik może też zalogować się na swoje konto Microsoft i tym samym zsynchronizować Wiadomości Microsoft na wszystkich urządzeniach.

Źródło: Microsoftxda-developers, VentureBeat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona