Dzięki tej aktualizacji parkowanie z aplikacją mPay będzie jeszcze wygodniejsze | Tabletowo.pl

Dzięki tej aktualizacji parkowanie z aplikacją mPay będzie jeszcze wygodniejsze

Dołącz do dyskusji 0

Spora część z Was aplikację mPay kojarzy zapewne przez promocje, dzięki którym można było w niej kupić bilet na komunikację miejską za jedyną złotówkę. Za pośrednictwem programu da się jednak również m.in. wpłacić datek na organizacje charytatywne, zapłacić rachunek czy uiścić opłatę za postój na parkingu. Właśnie doczekał się on dużej aktualizacji, która przynosi sporo nowości.

W pierwszej kolejności twórcy mPay skupili się na odświeżeniu modułu płatności za parkowanie. Od teraz proces ma być jeszcze bardziej intuicyjny i szybszy, dzięki temu, że od razu po uruchomieniu aplikacji kierowcy mogą łatwo przełączać się pomiędzy trzema dostępnymi metodami parkowania i wybrać tę, która jest dla nich w danej sytuacji najbardziej odpowiednia: bez limitu, na czas lub na kwotę.

Użytkownicy będą mieli też dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji, w tym dodawania i edytowania pojazdów, historii transakcji i cennika strefy płatnego parkowania. Aplikacja umożliwia także sprawdzenie aktualnego kosztu postoju i czasu jego trwania oraz kiedy zostanie on automatycznie zakończony. Kierowcy mogą płacić kartą płatniczą lub środkami z doładowanej wcześniej elektronicznej portmonetki.

Część użytkowników bez wątpienia doceni również funkcję geolokalizacji, która automatycznie rozpozna, gdzie się on znajduje i przedstawi mu niezbędne informacje, w tym cenniki. Oprócz tego, opcja ta pozwala szybko zlokalizować pojazd, wszakże każdemu może zdarzyć się zapomnieć, gdzie się go zostawiło ;) Nowością jest też formularz, za pomocą którego można zamówić naklejkę, potrzebną do oznaczenia pojazdu. Wystarczy wypełnić go swoimi danymi, aby otrzymać darmową przesyłkę.

Naklejka informująca, że kierowca płaci za postój przez aplikację mPay

Zdaniem mPay, najszybszą (i zdecydowanie najwygodniejszą) opcją będzie ta „Bez limitu”, ponieważ korzystanie z niej ogranicza się do dwóch gestów: podczas wysiadania trzeba włączyć naliczanie opłat, a po powrocie do niego je zatrzymać. Przy okazji warto też dodać, że aplikacja sama wie, kiedy kończy się strefa płatnego parkowania i automatycznie przestanie ściągać pieniądze z konta użytkownika.

Oprócz powyższego, mPay poinformowało również, że rezygnuje z miesięcznej opłaty w wysokości 4,99 złotych. Dla przypomnienia, obciążano nią tych, którzy w ciągu poprzednich 12 miesięcy nie zrealizowali żadnej transakcji. Naturalnie wdrożono także inne usprawnienia, w tym zwiększono stabilność i poprawiono bezpieczeństwo. Dodano też możliwość korzystania z cyfrowego portfela mPay Wallet i aplikacji mPay za pomocą tych samych danych dostępowych.

fot. Tabletowo.pl

Źródło: informacja prasowa

Pamiętajcie też, że jeśli prowadzicie firmę i tankujecie na Orlenie lub Bliskiej możecie płacić za paliwo przez aplikację (bez wizyty przy kasie) i oszczędzać przy tym na paliwie! Rejestrując się w JustDrive przy użyciu kodu JU5T-TABL otrzymacie 50 groszy zniżki na litrze przez 30 dni i dodatkowe 5 groszy za rejestrację. Więcej w tym wpisie:

JustDrive: skróć wizytę na stacji do minimum, płać przez aplikację i oszczędzaj na paliwie

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona