Aplikacja Google Currents dostępna na świecie - także w Polsce (Android, iOS) - Tabletowo.pl

Aplikacja Google Currents dostępna na świecie – także w Polsce (Android, iOS)

Tabletowo.pl Aplikacja Google Currents dostępna na świecie - także w Polsce (Android, iOS) Aplikacje Nowości

Ogromną popularnością wśród aplikacji mobilnych cieszą się programy ułatwiające przeglądanie informacji pojawiających się na stronach internetowych, które na bieżąco śledzimy. Jedną z nich jest Google Currents – aplikacja, która dopiero po kilku miesiącach od oficjalnego debiutu na rynku została udostępniona na całym świecie, a co za tym idzie także w Polsce (wcześniej mogli z niej korzystać jedynie Amerykanie).

Dzięki Google Currents mamy dostęp do wybranych przez nas treści w jednym miejscu. Aplikacja umożliwia utworzenie swego rodzaju elektronicznego magazynu z interesującymi nas newsami pochodzącymi z wielu różnych stron internetowych, dzięki czemu odnalezienie się w gąszczu informacji nie sprawia problemu.

Ekran główny programu podzielony jest na dwie części. W lewej do naszej dyspozycji został oddany slider ze zdjęciami i tytułami ostatnich wpisów, z prawej natomiast – biblioteka ze śledzonymi przez nas kanałami. Po zainstalowaniu programu automatycznie zaczynamy subskrybowanie kilku zagranicznych kanałów, ale do nich oczywiście można dodać swoje za pomocą wyszukiwarki i listy dostępnych kanałów, podzielonej na wiele kategorii. Dodatkowo mamy możliwość śledzenia ostatnich trendów, gdzie pojawia się kilka najświeższych newsów z każdej z kategorii, które ustawiliśmy.

Na uwagę zasługuje prosty i przejrzysty interfejs programu. Wchodząc w interesujący nas kanał informacji (np. Tabletowo.pl) mamy dostęp do pięciu najświeższych newsów wraz z krótką zajawką, a także informacją o autorze i czasie, który minął od jego publikacji. Zarówno podczas przeglądania tego widoku, jak i czytania konkretnego wpisu, mamy możliwość wysunięcia paska zajmującego 1/3 ekranu, w którym dostępne są wszystkie wiadomości z kanału, wśród których możemy się bezproblemowo przełączać.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż Google Currents można używać zarówno online, jak i offline. Co więcej, aplikacja jest zintegrowana z wieloma serwisami internetowymi, dzięki czemu notki można wysłać na Google+, Facebooka, Twittera i kilka innych, a także przesłać mejlem.

Aplikacja Google Currents dostępna jest bezpłatnie zarówno dla posiadaczy sprzętu z Androidem (Google Play), jak i z iOS (AppStore).

Oczywiście newsy pojawiające się na Tabletowo.pl możecie czytać w aplikacji Google Currents. Wystarczy, że klikniecie na ten link.

Dzięki Bucz za podesłane info! ;)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona