Aplikacja Google Cloud Print debiutuje w sklepie Google Play

Korzystacie z funkcji bezprzewodowego drukowania? Jeśli tak, a jesteście użytkownikami systemu Android, Google przygotowało dla was małą niespodziankę na „dzień dobry”. Jest to oficjalna aplikacja Google Cloud Print, która wraz z jutrzenką pojawiła się w sklepie Google Play. Program jest nieskomplikowany, a w swojej prostocie genialny. Pozwala na łatwe i bezproblemowe drukowanie zdjęć i dokumentów za pomocą zarejestrowanej w usłudze Cloud Print drukarki sieciowej.

Z poziomu aplikacji Google Cloud Print możemy nie tylko zlecać zadania drukowania, ale także śledzić ich postępy. W ręce użytkownika oddano kilka ustawień dotyczących wydruku, do których należą kolor, orientacja strony, rozmiar, jakość wydruku, a także liczba kopii. Dokumenty można kolejkować oraz wysyłać bezpośrednio na Google Drive, gdzie mogą być edytowane i przechowywane. Aplikację wyposażono we wsparcie dla funkcji „Global Share”, dzięki której drukowanie można rozpocząć z dowolnego miejsca w systemie, na przykład galerii lub przeglądarki internetowej.

Darmowa aplikacja Google Cloud Print jest kompatybilna z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Android w wersji 2.3.3 lub wyżej, w tym tabletami i telefonami z ekranami o dużych przekątnych. Program jest darmowy i dostępny w sklepie Google Play. Przetestujcie i dajcie znać, jak się sprawuje.

via Android Authority