Facebook Messenger

Facebook wprowadził nowy design do Messengera, ale tylko na chwilę – stary wygląd ponownie wrócił

Messenger od Facebooka ma wiele wad, ale jego design się do nich nie zalicza. Inaczej musieli pomyśleć deweloperzy, którzy kompletnie zmienili wygląd komunikatora. Nie spodobał się on jednak każdemu i być może właśnie dlatego dość szybko wycofano wszelkie zmiany.

Osobiście nie korzystam z Messengera. No dobra, korzystam – ale z wersji Lite, i to okazjonalnie. Większość wiadomości wysyłam jednak za pośrednictwem Telegrama, z którym polubiłem się już kilka miesięcy temu. Facebookowego komunikatora używa natomiast wielu moich znajomych, przez co jestem na bieżąco ze zmianami, które w nim zachodzą.

Reklama

Wczoraj Facebook wprowadził kompletnie nowy design w aplikacji Messengera. Muszę przyznać, że bardzo mi się on spodobał. Wygląd ten jest bowiem zgodny z wytycznymi Material Design 2.0. Wszystko zostało spłaszczone, a do tego z ekranu usunięto niepotrzebne elementy.

Pamiętajmy jednak, że komunikator to jedna z najczęściej wykorzystywanych aplikacji i powinien być przede wszystkim praktyczny. Nowy Messenger natomiast taki nie był. Dlaczego? Otóż cały ekran mamy tutaj niemalże biały, co jedynie może przeszkadzać przy prowadzeniu konwersacji nocą. A pamiętajmy, program nie oferuje trybu nocnego.

Nowy design Messengera stał się również tematem wielu memów, które niezbyt pochlebnie traktują o świeżo wprowadzonych zmianach.

(fot. grupa Telefoniarze bardziej lub mniej znani)

Facebook widocznie musiał zrozumieć, że nowy design nie jest idealny i – według relacji mojego znajomego – stary wygląd aplikacji wrócił już dzisiaj rano. Nikt jednak nie wie, czy to tylko chwilowe wycofanie aktualizacji, czy programiści Marka Zuckerberga muszą poprawić więcej linijek kodu i udostępnią ją ponownie dopiero za jakiś czas.

Źródło: Android Police, własne