Facebook wprowadził nowy design do Messengera, ale tylko na chwilę - stary wygląd ponownie wrócił - Tabletowo.pl

Facebook wprowadził nowy design do Messengera, ale tylko na chwilę – stary wygląd ponownie wrócił

Messenger od Facebooka ma wiele wad, ale jego design się do nich nie zalicza. Inaczej musieli pomyśleć deweloperzy, którzy kompletnie zmienili wygląd komunikatora. Nie spodobał się on jednak każdemu i być może właśnie dlatego dość szybko wycofano wszelkie zmiany.

Osobiście nie korzystam z Messengera. No dobra, korzystam – ale z wersji Lite, i to okazjonalnie. Większość wiadomości wysyłam jednak za pośrednictwem Telegrama, z którym polubiłem się już kilka miesięcy temu. Facebookowego komunikatora używa natomiast wielu moich znajomych, przez co jestem na bieżąco ze zmianami, które w nim zachodzą.

Wczoraj Facebook wprowadził kompletnie nowy design w aplikacji Messengera. Muszę przyznać, że bardzo mi się on spodobał. Wygląd ten jest bowiem zgodny z wytycznymi Material Design 2.0. Wszystko zostało spłaszczone, a do tego z ekranu usunięto niepotrzebne elementy.

Tabletowo.pl Facebook wprowadził nowy design do Messengera, ale tylko na chwilę - stary wygląd ponownie wrócił Aktualizacje Aplikacje Facebook

Pamiętajmy jednak, że komunikator to jedna z najczęściej wykorzystywanych aplikacji i powinien być przede wszystkim praktyczny. Nowy Messenger natomiast taki nie był. Dlaczego? Otóż cały ekran mamy tutaj niemalże biały, co jedynie może przeszkadzać przy prowadzeniu konwersacji nocą. A pamiętajmy, program nie oferuje trybu nocnego.

Nowy design Messengera stał się również tematem wielu memów, które niezbyt pochlebnie traktują o świeżo wprowadzonych zmianach.

Tabletowo.pl Facebook wprowadził nowy design do Messengera, ale tylko na chwilę - stary wygląd ponownie wrócił Aktualizacje Aplikacje Facebook

(fot. grupa Telefoniarze bardziej lub mniej znani)

Facebook widocznie musiał zrozumieć, że nowy design nie jest idealny i – według relacji mojego znajomego – stary wygląd aplikacji wrócił już dzisiaj rano. Nikt jednak nie wie, czy to tylko chwilowe wycofanie aktualizacji, czy programiści Marka Zuckerberga muszą poprawić więcej linijek kodu i udostępnią ją ponownie dopiero za jakiś czas.

Źródło: Android Police, własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona