Aplikacja Facebook dla Androida wreszcie z możliwością wrzucania zdjęć HD

Jeśli korzystacie z aplikacji Facebook na Androidzie i od czasu do czasu wrzucacie przez nią zdjęcia to pewnie zauważyliście, że nie są one idealnej jakości. Dzieje się tak dlatego, że Facebook wszystkie wrzucane zdjęcia kompresuje. Teraz się to trochę zmieniło.

Reklama

Aktualizacja aplikacji do wersji 68.0.0.37.59, która odbyła się kilka dni temu, dodała opcję wrzucania zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Sama aktualizacja nie włącza automatycznie tej opcji i trzeba udać się do ustawień celem uruchomienia jej. Niestety przesyłanie zdjęć HD nie daje możliwości ładowania zdjęć dowolnej rozdzielczości. Jak donosi serwis AndroidPolice, przy próbie wrzucenia zdjęcia o rozdzielczości 5312 x 2988 pikseli zostaje ono skompresowane i zmniejszone do rozdzielczości 2048 x 1152 pikseli. Rozmiar zdjęcia też znacząco maleje z 6 MB do 443 KB. Natomiast przy wyłączonej opcji „Przesyłanie zdjęć HD” rozmiar zdjęcia maleje do 58 KB, a rozdzielczość do 960 x 540 pikseli.

A czy Wy już odkryliście tę opcję? Będziecie z niej korzystać? Dajcie znać, co o niej myślicie i czy wydaje się Wam potrzebna.

Źródło: AndroidPolice