Reklama

Aparaty w Huawei P9 i P9 Plus wcale nie są autorstwa Leica

Marka jedynie przyznała im swój certyfikat i opatrzyła własnym logo

Huawei P9 oraz P9 Plus wyposażono w podwójny aparat główny, który (według zapewnień) Huawei opracował wspólnie z Leica. Ostatni z wymienionych posiada ponad stuletnie doświadczenie z branży fotograficznej, więc klienci oczekują, że otrzymają urządzenie, które nie zawiedzie ich w tej kwestii oraz spełni wszystkie ich wymagania. Okazuje się jednak, że niemiecka marka miała mniej niż więcej wspólnego z tworzeniem tego rozwiązania.

Reklama

Za produkcję modułu aparatu do Huawei P9 oraz P9 Plus w rzeczywistości odpowiada chińskie przedsiębiorstwo Sunny Optical Technology. Z pozoru nie ma w tym nic szczególnego, bowiem znamy wiele przypadków, kiedy giganci zlecają wytwarzanie różnych komponentów swoim kontrahentom. Jednak akurat w tym konkretnym przypadku sprawa sytuacja wygląda zgoła inaczej.

Okazuje się bowiem, że Leica tylko zatwierdziła i opatrzyła swoim logo aparat, wyprodukowany przez Sunny Optical Technology. W rzeczywistości jednak nie brała żadnego, czynnego udziału w jego opracowywaniu. Jedyny wkład, jakim może się pochwalić niemiecka marka, to współtworzenie (razem z Huawei) algorytmu, odpowiedzialnego za jakość wykonywanych zdjęć.

Sunny Optical Technology jest największym producentem aparatów na świecie. Nie usprawiedliwia to jednak postępowania ani Leica, ani Huawei, które z uporem maniaka twierdzą, że to wyłącznie oni są odpowiedzialni (od początku do końca) za rozwiązanie, zastosowane w P9 oraz P9 Plus.

Można się spodziewać, że rewelacje te wywołają niemałe zamieszanie i być może ww. dwójka zabierze głos w tej sprawie i przedstawi własne stanowisko.

Źródło: MyDrivers, Ubergizmo przez Android Authority