Aparat w OnePlus 5 zostanie ulepszony przez ekipę z DxO. Jak myślicie, jaki smartfon dostanie najwyższe noty w DxOMark? 17

Aparat w OnePlus 5 zostanie ulepszony przez ekipę z DxO. Jak myślicie, jaki smartfon dostanie najwyższe noty w DxOMark?

Chociaż coraz więcej informacji sugeruje, że OnePlus 5 będzie dysponować podwójnym aparatem głównym, nadal nie mamy na to twardych dowodów. OnePlus zdecydował się podać kilka szczegółów. Nie określają one, z jaką optyką będziemy mieli do czynienia, ale dotyczą współpracy firmy ze specjalistami z DxO, robiącymi dokładne testy aparatów, między innymi w smartfonach.

W poście na oficjalnym forum OnePlusa, pracownik firmy posługujący się pseudonimem diegohz, zapowiedział, że producent rozpoczął współpracę z DxO „w celu udoskonalenia działania aparatu w naszym nadchodzącym flagowcu, OnePlus 5”. DxOMark jest chyba najbardziej znanym benchmarkiem fotograficznym.

Zarówno krytycy jak i firmy często powołują się na wyniki tych testów, zwłaszcza, jeśli wypadają one bardzo dobrze. Tak uczyniło HTC podczas premiery nowego U11 – według opinii DxO, nowy flagowiec HTC jest smartfonem z najlepszym aparatem na rynku. Ale coś czuję, że niebawem się to zmieni, bo jeśli DxO podaje dłoń OnePlusowi, to możecie już typować, jaki smartfon zostanie jako następny okrzyknięty królem fotografii mobilnej.

O współpracy wypowiedział się Etienne Knauer, z dział marketingu i sprzedaży DxO:

OnePlus zawsze był jednym z wiodących innowatorów w przemyśle smartfonowym i jesteśmy dumni, że możemy z nim współpracować i wspierać ekscytującą strategię mobilnej fotografii tej firmy.

Trudno określić, jak dokładnie będzie wyglądać współpraca z DxO, bo ani sami testerzy ani OnePlus nie udzielają w tej materii żadnych wyjaśnień. Ciekawe, czy eksperci od mobilnej fotografii konkretnie zaangażują się w ulepszanie aparatu w smartfonie, czy też sprawa współpracy bardziej będzie przypominać tę miedzy Huawei i Leicą.

Aparat w OnePlus 5 zostanie ulepszony przez ekipę z DxO. Jak myślicie, jaki smartfon dostanie najwyższe noty w DxOMark? 18
OnePlus 5 – koncept

Sprawa nowego flagowca OnePlusa jest wciąż niejasna – choć mamy dostęp do głównej specyfikacji technicznej, to nadal nie wiemy, jakie aparaty będą zamontowane w OnePlusie 5. Najbardziej wiarygodne przecieki sugerują podwójną kamerę na pleckach smartfona. Czy rzeczywiście tak będzie – okaże się tego lata, podczas premiery lub kilka dni przed nią, kiedy to zwykle w sieci pojawiają się wszystkie informacje na temat prezentowanego urządzenia.

 

zdjęcie tytułowe: OnePlus 3T

źródło: OnePlus, Gadgets360