AOSP 4.3 dla Xperii Tablet Z gotowy, Sony się stara

Android 4.3 zadebiutował kilka dni temu, przynosząc kilka ciekawych usprawnień i nowinek. Pewne szybkiej aktualizacji do nowej wersji systemu operacyjnego były jedynie urządzenia sygnowane logiem Nexus (konkretnie Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 oraz Nexus 10), zaś produkty innych firm muszą jeszcze poczekać na oficjalne stanowisko producentów odnośnie aktualizacji. Sony zadeklarował otwarcie, iż nowego Androida na pewno otrzyma Xperia Tablet Z, na resztę stawki czekamy z niecierpliwością. Sony idzie jednak za ciosem i pokazuje raz kolejny, ze nieoficjalne życie społeczności związanej z produktami tej firmy nie jest jej obojętne.

Sony od dłuższego czasu angażuje się w projekt AOSP Xperia, dzięki czemu developerzy mają łatwiejsze zadanie przy tworzeniu nieoficjalnych rozwiązań dla urządzeń Sony. Jest to praktyka godna pochwały, tym bardziej że JellyBean w wersji 4.3 już działa na flagowym tablecie Sonego. Trzeba przyznać, że współpraca pomiędzy dwiema stronami barykady rynkowej układa się pomyślnie i z korzyścią dla użytkowników, bowiem daje im to możliwość wyboru, z jakiego systemu chcą korzystać.

ROM oparty o AOSP 4.3 dla Xperii Tablet Z ma obecnie kilka problemów i nie nadaje się do użytku na co dzień, natomiast w przyszłości zapewne będzie z tej mąki chleb. Nie każdy przecież ma chęć używać ROMU z UI skażonym przez elementy graficzne i zbędne aplikacje producenta. Na wideo, które znajdziecie tutaj, możecie zobaczyć, jak całość się prezentuje.

źródło