AOC Q27T1
AOC Q27T1 / AOC

AOC Q27T1 – designerski monitor QHD, który powstał przy współpracy z Porsche

AOC w ramach współpracy ze Studiem F. A. Porsche zaprezentowało monitor AOC Q27T1. Cechuje się przyzwoitą specyfikacją, nietuzinkowym wyglądem i o dziwo – ceną, która nie rzuca na kolana jak na produkt, w którego instrukcji znajdziemy napis „Porsche”.

Reklama

AOC Q27T1 to 27-calowy monitor IPS o rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440 px) i odświeżaniu 75 Hz. Jak na tego typu matrycę przystało, cechuje się szerokimi kątami widzenia (178°) i dobrym odwzorowaniem kolorów (pokrycie palety sRGB na poziomie 107% i Adobe RGB na poziomie 90%). Kontrast statyczny to ponadprzeciętne jak na monitor IPS 1300:1. Czas reakcji matrycy wynosi 5 ms, a typowa jasność podświetlenia to 350 cd/m².  Ekran wspiera FreeSync, technologię Flicker-Free, a w ustawieniach znajdziemy również filtr światła niebieskiego. Do dyspozycji mamy jedno gniazdo DisplayPort 1.2, dwa gniazda HDMI 1.4 i audio jacka. Całość waży 3,78 kg.

AOC Q27T1
AOC Q27T1 z frontu / AOC

Specyfikacja specyfikacją. W nowym produkcie od AOC najważniejszy jest jednak design i rzeczywiście Q27T1 może się podobać. Cechą charakterystyczną urządzenia jest asymetryczna, metalowa stopa podtrzymująca całą konstrukcję. Monitor wyróżniają również cienkie ramki nie licząc trochę szerszej, dolnej. Na ładnym wyglądzie niestety cierpi użyteczność. Podstawa nie pozwala nam na obrót monitora, ani na regulację jego wysokości. Jedynie możemy go pochylić (zakres 3.5/21.5 °). Jeśli chcielibyśmy w przyszłości zawiesić go na ścianie również nie będziemy mogli tego zrobić, bo nie wspiera on żadnego standardu mocującego VESA.

AOC Q27T1
Asymetryczna, metalowa podpora ekranu / AOC

W wypadku, w którym nie zależy Wam na podstawce z możliwością regulacji pozycji ekranu, AOC Q27T1 może być całkiem ciekawą propozycją. Mimo zaprojektowania przez Studio F. A. Porsche, monitor nie kosztuje kroci, choć widać, że i tak musimy wydać na niego nieco więcej niż na inne monitory o bliźniaczej specyfikacji. Jak wiemy, piękno kosztuje. AOC Q27T1 dostępny będzie na rynku jeszcze w tym miesiącu w cenie 1409 zł.

AOC Q27T1
Q27T1 mimo ciekawego wyglądu nie ma do zaoferowania dużo jeśli chodzi o tył urządzenia / AOC

Źródła: Informacja Prasowa