W czym HTC jest lepsze od Apple? Robi szybsze telefony | Tabletowo.pl

W czym HTC jest lepsze od Apple? Robi szybsze telefony

Dołącz do dyskusji 0

Od wielu miesięcy iPhone 7 Plus był najwydajniejszym smartfonem na rynku. Jego pozycji nie zagroziły nawet tegoroczne flagowce ze Snapdragonem 835. Jednak w końcu przyszła kryska na matyska, choć ofensywa przybyła z dość nieoczekiwanej strony.

Jak co miesiąc, AnTuTu opublikowało miesięczne zestawienie najwydajniejszych smartfonów na rynku. Tym razem mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją, ponieważ iPhone 7 Plus spadł z okupowanego miesiącami, pierwszego miejsca. Na jego miejsce wskoczył… tak, HTC U11. W dodatku jego przewaga jest spora, ponieważ wynosi blisko 6 tysięcy punktów.

TOP 10 najwydajniejszych smartfonów z Androidem na rynku według AnTuTu (maj 2017)

Nie ukrywam, że jest to dla mnie spore zaskoczenie. Wszakże – jak wspomniałem na samym początku – nawet tegoroczne flagowce ze Snapdragonem 835 nie były w stanie „przeskoczyć” iPhone’a 7 Plus pod względem wydajności. Co prawda niewiele im do niego brakowało, ale pokonać się im go ostatecznie nie udało.

I choć podejrzewam, że mało kto się tego spodziewał, to kres panowaniu iPhone’a 7 Plus położył dopiero HTC U11. Tak, dla mnie też jest to ogromną niespodzianką. Wygląda jednak na to, że Tajwańczycy bardzo mocno przyłożyli się nie tylko do kwestii sprzętowych, ale również do optymalizacji oprogramowania, co w tego typu testach także nie jest bez znaczenia.

Oczywiście – jak zawsze – nie można traktować rankingów AnTuTu jako „wyrocznię”. Z drugiej strony, mimo wszystko dają nam jakiś pogląd na to, jaką wydajność oferują nowe smartfony i jak wypadają na tle starszej konkurencji. Tym razem „wypadł” jednak iPhone 7 Plus ;)

Na koniec dodam, że AnTuTu również zaskoczył powyższy ranking, dlatego postanowiono sprawdzić, co to się stanęło. Po przeanalizowaniu danych okazało się, że smartfon Apple „wykręcił” mniejsze wyniki w sekcji „single-core” oraz „UX”. Testerzy są zdania, że winna może być aktualizacja oprogramowania do iOS 10.3, choć – jak sami mówią – to tylko ich spekulacje.

Źródło: AnTuTu

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona