AnTuTu potwierdza, że Oppo R9S Plus jako pierwszy smartfon na rynku otrzyma Snapdragona 653 20
Oppo R9S Oppo R9S Plus

AnTuTu potwierdza, że Oppo R9S Plus jako pierwszy smartfon na rynku otrzyma Snapdragona 653

Jutro, czyli 19 października, Oppo R9S i Oppo R9S Plus zadebiutują oficjalnie. Jak to zwykle bywa, zdążyliśmy już poznać specyfikację nadchodzących nowości. Szczególnie ciekawie zapowiada się jednak drugi z ww. modeli, ponieważ jako pierwszy smartfon na rynku ma zostać wyposażony w Snapdragona 653.

Wszystko dzieje się bardzo szybko: Qualcomm zaprezentował nowy procesor dzisiaj, a już jutro zadebiutuje pierwsze urządzenie z nim na pokładzie. Ta zbieżność nie może być jednak „przypadkowa”. Wygląda na to, że Oppo po prostu czekało na premierę Snapdragona 653, aby z czystym sumieniem móc zaanonsować Oppo R9S Plus.

Nadchodząca nowość, oprócz zupełnie nowym procesorem, będzie mogła pochwalić się również 6-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 6GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej oraz aparatami 16 Mpix zarówno na przodzie, jak i tyle. Smartfon ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow (a nie – jak wcześniej się mówiło – Androida 5.1 Lollipop).

Oppo R9S Plus w AnTuTu
Oppo R9S Plus w AnTuTu

Z poprzednich przecieków wiemy również, że Oppo R9S Plus zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh i będzie ważyć 185 gramów. Warty uwagi jest też fakt, że w tym modelu (i Oppo R9S także) Oppo zastosowało zupełnie nowe paski antenowe – trzy cieńsze zamiast jednego grubego.

Źródło: Weibo (AnTuTu) przez Phone Arena