AnTuTu dostarcza ciekawych danych na temat najlepszych procesorów mobilnych | Tabletowo.pl

AnTuTu dostarcza ciekawych danych na temat najlepszych procesorów mobilnych

Dołącz do dyskusji 0

Jeżeli zastanawiacie się, jaki jest obecnie najlepszy chipset na rynku mobilnym – ten tekst może podpowiedzieć kilka rozwiązań. Twórcy AnTuTu postanowili przygotować zestawienie ich zdaniem najlepszych procesorów na urządzenia mobilne. Zwycięzca może być tylko jeden.

Ranking AnTuTu ma tę zaletę, że jego twórcy nie skupili się jedynie na samym sprzęcie, ale wzięli również pod uwagę jego współpracę z oprogramowaniem i ogólną wydajność. To truizm, ale warto go powtórzyć. W przypadku urządzeń mobilnych często większą wartość ma zgranie hardware’u z softwarem niż same suche cyferki dotyczące sprzętu.

Ranking procesorów mobilnych, fot. AnTuTu

Zresztą, możemy to zobaczyć na przykładzie wyników, jakie zaprezentowali inżynierowie z AnTuTu. Wprawdzie pierwsze miejsce w rankingu zajął Snapdragon 820 znany chociażby z Samsunga Galaxy S7, to na drugim znalazł się procesor A9 firmy Apple (iPhone 6s). To bardzo ciekawa informacja, bowiem A9 wyposażony został przez firmę z Cupertino w ledwie dwa rdzenie. Trzecie miejsce zajął natomiast 8-rdzeniowy Exynos 8 Octa 8890.

Dwa rdzenie lepsze od ośmiu? Na papierze nie, w rzeczywistości jednak, jak zauważa ranking AnTuTu, przeważyło świetne zgranie sprzętu z oprogramowaniem. Dlatego też wyniki Apple’owego A9 w testach okazały się nieco lepsze niż w przypadku procesora Exynos. Warto też zauważyć, że zeszłoroczny procesor Apple’a nie jest dużo gorszy od zwycięzcy rankingu – Snapdragona 820 (132657 pkt do 136383). Można więc przypuszczać, że kiedy Apple wprowadzi na rynek nowy procesor wraz z premierą iPhone’a, przegoni on znacznie Snapdragona w testach.

Ranking GPU mobile, fot. AnTuTu

Co ciekawe, gdyby zamiast smartfonów w testach AnTuTu porównać procesory zamontowane w tabletach, wygrałby A9X, którego znaleźć obecnie można w iPadzie Pro, a zapewne niebawem trafi do swoich mniejszych kuzynów. Jeżeli natomiast idzie o porównanie układów graficznych, to niekwestionowanym liderem jest Qualcomm 820, który zdobył w testach 55098 punktów. Na drugim miejscu, daleko w tyle uplasował się A9 z łącznym wynikiem 39104 punktów.

źródło: AnTuTu

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona