Ankieta: Nowy system komentarzy – co dalej? [apdejt]

Adhibe rationem difficultatibus

Minęło 20 dni odkąd Disqusa zamieniliśmy na nowy system komentarzy – Spot.IM. Jak wszystko, co nowe, Spot.IM na początku wywołał mieszane uczucia, ale dawał też nadzieję na ciekawy powiew świeżości i tam, gdzie Disqus zawodził, nowy system błyszczał. Nie bez znaczenia były też plany rozwoju, model działania i – zwyczajnie – partnerskie podejście, którego Disqusowi, tak po ludzku, brakowało. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdyśmy nie dostrzegali wad i nie zapytali Was o zdanie, w końcu korzystacie i sami najlepiej wiecie, co Wam odpowiada, a co nie – jesteśmy jedną, wielką społecznością, która wytworzyła się wokół tego serwisu. Fajnie poznać Wasze zdanie.

Spot.Im wiele rzeczy robi dobrze, ale od razu trzeba zwrócić uwagę, że jest to system nastawiony na budowanie lokalnej społeczności i tę część działania ma zupełnie inną niż model Disqusa. Jednocześnie, zupełnie subiektywnie, można mu wiele wybaczyć, ale są rzeczy, które każdy system winien posiadać, jak choćby dobrze działające podstawy. I tutaj pojawiły się problemy, mowa przede wszystkim o tłumaczeniach i bugu związanym z wyświetlaniem listy powiadomień. Do tej pory również nie udało się ekipie ze Spot.IM rozwiązać problemu logowania za pośrednictwem Disqusa, co skutecznie przyblokowało nazwy użytkowników niektórych z Was.

My wiemy, że ten system rozwija się i z czasem problemy znikną, czytelnicy przyzwyczailiby się do nowego rozwiązania, a kolejne, nowe i ciekawe funkcje, skutecznie przysłoniłby drobne wady czy naleciałości pozostałe po latach korzystania z Disqusa. Mimo wszystko czujemy pewną niedojrzałość „komentarzy Spot.IM” i być może nie jest to dobry czas i miejsce na ich szersze wprowadzenie w naszym kraju. Właśnie dlatego chcielibyśmy zapytać Was co myślicie, co sami wybieracie? Uważacie, że powrót do Disqusa będzie lepszym pomysłem, czy może dalej zostajemy ze Spot.IM i dajemy mu szansę? Zapraszam do ankiety poniżej, to jej wynik zdecyduje o kierunku Tabletowo.

Spot.IM czy Disqus? Co wybieracie?

Dziękujemy za każdy głos i gorąca prośba – keep it civil. Dialog, bez wbijania siekiery w plecy ;)

APDEJT