Angry Birds Epic debiutuje w App Store, Google Play i Windows Phone Store

Fani wściekłych ptaków raczej nie mogą narzekać na niedobór gier (a od niedawna również zabawek, ubrań i artykułów spożywczych) ze swoimi ulubionymi bohaterami w roli głównej. Oprócz głównego cyklu, dostępnego już w kilku różnych odsłonach, seria ta doczekała się bowiem również kilku spinn-off’ów, takich jak chociażby Bad Piggies czy Angry Birds Go. Najnowszy z nich, noszący podtytuł Epic, zadebiutował dziś w internetowych sklepach App Store, Google Play i Windows Phone Store.

Reklama

Deweloperzy z firmy Rovio postanowili tym razem zadziałać nieco ambitniej i, zamiast kolejnej zręcznościówki, zaserwowali graczom prawdziwe ptasie RPG. Mimo iż z racji charakteru serii wszystko jest tu podane z dość mocnym przymrużeniem oka, to jednak w grze nie zabrakło elementów wyjętych żywcem z nieco poważniejszych produkcji tego typu. Znajdziemy tu więc między innymi zaskakująco „staroszkolny”, turowy system walki, stanowiący właściwie główny element rozgrywki, oraz prosty mechanizm wytwarzania własnych broni i eliksirów. Wszystko to podszyto oczywiście dość grubą warstwą mikropłatności, które na szczęście nie są wymagane do w miarę spokojnej rozgrywki.

Gra Angry Birds Epic dostepna jest do pobrania za darmo (mikropłatności) w internetowych sklepach:

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id767319014″ size=”large” text_size=”beta” newtab=”on”]App Store[/button] [button link=”http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/epic/28fcff8a-b545-487b-ae36-7da1521998df” size=”large” text_size=”beta” newtab=”on”]Windows Phone Store[/button] [button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rovio.gold” size=”large” text_size=”beta” newtab=”on”]Google Play[/button]