Współzałożyciel Androida, Andy Rubin, pracuje nad nowym modularnym smartfonem | Tabletowo.pl

Współzałożyciel Androida, Andy Rubin, pracuje nad nowym modularnym smartfonem

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli jesteś fanem Androida, to na pewno wiesz, kim jest Andy Rubin. Współzałożyciel Android Inc. stał na czele spółki w 2005 roku, kiedy firma została sprzedana Google, i prowadził tam dział tego systemu aż do 2013 roku. W 2014 odszedł z Google, by poprowadzić projekt Playground Global, w ramach którego obecnie pracuje nad nowym smartfonem.

Według doniesień, Andy Rubin stworzył właśnie nową firmę Essential Products Inc.która zajmie się projektowaniem i produkcją sprzętów mobilnych oraz przeznaczonych do inteligentnych domów. Wśród rzeczy, na których ma skupić się nowy biznes, mają znaleźć się smartfony, tablety, akcesoria i systemy operacyjne dla urządzeń. Spółka zatrudnia 40 osób.

Kluczowym produktem ma być smartfon konkurujący z flagowcami czołowych producentów mobile. Mówi się o urządzeniu z dużym, bezramkowym wyświetlaczem i zdolnością rozszerzania możliwości smartfona przy pomocy modułów. Miałyby one być doczepiane magnetycznie na podobnej zasadzie, jak te znane z Moto Z. Przynajmniej jeden prototyp smartfonu (bo rzekomo jest ich więcej), ma ekran większy niż 5,5 cala. Dodatkowo telefon ma metalową ramkę i ceramiczne plecki, co nasuwa pewne skojarzenia z Xiaomi Mi Mix.

Prace są podobno posunięte na tyle daleko, że zobaczylibyśmy nowy smartfon gdzieś w połowie tego roku. Rubin prowadzi rozmowy z Foxconnem na temat powierzenia tej firmie produkcji jego urządzenia. Podjął się też negocjacji z amerykańskimi operatorami telefonii komórkowej w temacie wprowadzenia jego telefonu do ofert abonamentowych. Nie wiadomo, czy systemem zarządzającym „Rubin Phone” będzie Android.

Oprócz tego, Essential pracuje też nad sferyczną kamerą, którą wykonamy zdjęcia i nakręcimy filmy w 360 stopniach.

Wieści te są interesujące, zwłaszcza, że Andy już od długiego, długiego czasu zapowiadał wejście na rynek mobilny z własnym urządzeniem. Byłoby ciekawie obserwować narodziny jakiejś nowej siły mobilnej, na miarę OnePlusa.

źródło: GSMarena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona