Androidowa wersja Mortal Kombat X wreszcie dostępna w naszym kraju

Mimo iż androidowe wcielenie gry Mortal Kombat X pojawiło się w sklepie Google Play pod koniec zeszłego miesiąca, to jednak przez niemal dwa tygodnie było ono dostępne wyłącznie w kilku wybranych krajach. Na szczęście wczoraj tytuł ten został wreszcie udostępniony do pobrania również w Polsce, dzięki czemu posiadacze urządzeń z systemem Android wreszcie mogą sami sprawdzić czy warto było czekać.

Krótkie przypomnienie dla osób, które nie spotkały się wcześniej ze wspomnianą produkcją: mobilne wcielenie Mortal Kombat X wykorzystuje mechanikę rozgrywki znaną z poprzednich tabletowych bijatyk studia NetherRealm – Injustice: Gods Among Us i WWE Immortals. Sama walka została tu więc dość mocno uproszczona a sterowanie sprowadza się do monotonnego stukania w ekran, przerywanego co jakiś czas koniecznością przesunięcia palcem w konkretnym kierunku. Twórcom gry udało się jednak na szczęście zawrzeć w niej również kilka smaczków charakterystycznych dla serii, takich jak ciosy X-Ray i efektowne Fatality. Dużo większy nacisk położono natomiast na proces zbierania i rozwijania bohaterów, reprezentowanych tu przez karty kolekcjonerskie. Warto też pamiętać o tym, iż mobilne wcielenie Mortal Kombat X umożliwia graczom odblokowanie dodatkowych elementów w „pełnowymiarowej” wersji gry.

Gra Mortal Kombat X dostepna jest do pobrania za darmo (mikropłatności) w sklepach z aplikacjami App Store i Google Play.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id949701151″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button] [button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wb.goog.mkx” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]