Androida czeka flat design – oto nowe, nieoficjalne ikony systemu

Leaked-screenshots-reveal-a-possible-upcoming-huge-Android-redesign

Android i nowe ikony? No właśnie, nieoficjalne. Redaktorzy serwisu AndroidPolice pokazują ikony nadchodzącej wersji Androida, która powinna być pełna zmian nie tylko wizualnych – mówi się też, że zbliżający się wielkimi krokami Android może być 64-bitowy. 

Producenci procesorów trąbią wszem i wobec, że są gotowi na 64-bity, teraz krok należy do Google. Do konferencji Google I/O 2014 pozostało już niewiele czasu i kolejne przecieki nie powinny nikogo dziwić.

Tym razem na tapecie jest stylistyka. Zgodnie z trendem flat design możemy spodziewać się, że Google w kolejnej wersji zielonego robocika zaserwuje nam „spłaszczone” ikony. Na grafice poniżej widać, że styliści czerpali z wyglądu ikon desktopowych. Do tego doszły jeszcze cienie, które do tej pory nie były obecne w ikonografii Google. Wygląda to na składową projektu Moonshine.

Leaked-screenshots-reveal-a-possible-upcoming-huge-Android-redesign (1)

Powyższe ikony w trzeciej kolumnie są spokojniejsze kolorystycznie, zostały też znacząco uproszczone, a cienie dodają smaku. Niestety materiały ludzi z AndroidPolice nie są oficjalne. Tak więc nie ma pewności, że zaprezentowany wygląd ikon jest tym ostatecznym designem i kierunkiem, jaki obierze Google.

Mnie nowe ikony bardzo się podobają i mam nadzieję, że kolejna odsłona Androida będzie jeszcze bardziej „flat”, niż poprzednia. Dawno nie było jakiegoś większego przełomu w stylistyce, z drugiej strony nie był on jakoś mocno potrzebny. W każdym razie po najnowszych wieściach widać, że gigant z Moutain View planuje odświeżyć wygląd swojego systemu. Zaczyna się od ikon chyba wszystkich usług – od Google Play Music, Książki, Zdjęcia, Wideo i Gry, Google+, Kalendarz,  Kontakty, Chrome, YouTube, Mapy, Gmail, Hangouts po Aparat oraz Sklep Play.

źródło