Niektórzy właściciele Nexusów nie przetestują nowego Androida 7.1.2 – przynajmniej na razie | Tabletowo.pl

Niektórzy właściciele Nexusów nie przetestują nowego Androida 7.1.2 – przynajmniej na razie

Dołącz do dyskusji 0

Aktualizacje Androida czasem są jak gra w ruletkę: „Czy moje urządzenie otrzyma nową wersję systemu, czy nie?”. Kiedyś właściciele urządzeń z serii Nexus nie żyli w takiej niepewności, jednak czasy się zmieniły. Google ogłosiło dostępność wersji beta Androida Nougat 7.1.2 i, co ciekawe, na liście urządzeń, które mogą pobrać testową edycję systemu, nie ma paru modeli, których moglibyśmy się spodziewać.

Mogłoby się wydawać, że największe różnice w wersjach systemu pojawiły się pomiędzy wersjami Androida 7.0 i 7.1.1. I tak w istocie jest, przynajmniej na płaszczyźnie programowej, gdyż edycja oznaczona numerkami 7.1.2 zawiera zaledwie kilka ulepszeń i poprawek działania. Jednak największe różnice pojawiają się w materii dostępności najnowszej bety.

Google wspomina o możliwości przetestowania nowej wersji Androida tylko dla smartfonów Google Pixel i Pixel XL, Nexus 5X i tabletu Pixel C. Wkrótce taka możliwość pojawi się też przed Nexusem 6P. Nie ma jednak słowa o tym, żeby Androida 7.1.2 mogli wypróbować właściciele Nexusów 6 i 9, choć wszyscy oni otrzymali aktualizację do Androida 7.1.1.

Istnieje oczywiście szansa, że to się zmieni, i Google udostępni Nougata 7.1.2 również i dla tych urządzeń. Najpewniej nie zmieni to życia ich właścicieli w jakiś drastyczny sposób, jednak byłoby miło, gdyby ci, którzy interesują się tematem, otrzymali jakieś dokładniejsze informacje w tej sprawie.

zdjęcie tytułowe: Nexus 6

źródło: Slashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona