Ostatnia aktualizacja smartwatchy z Android Wear zrobiła z nich zegarki mniej „smart” | Tabletowo.pl

Ostatnia aktualizacja smartwatchy z Android Wear zrobiła z nich zegarki mniej „smart”

Dołącz do dyskusji 0

Bywa, że ludzie, w myślach lub głośno, oskarżają Google o to, że są traktowani bardziej jak betatesterzy niż jak rozpieszczani klienci usług giganta technologicznego. Jest tak dlatego, że z jego produktami co rusz jest coś nie tak. Na przykład ostatnia aktualizacja Android Wear, systemu dla smartwatchy, to pomyłka.

W najnowszej wersji Androida Wear, Google Assistant odmawia współpracy. Oczywiście nie werbalnie, ale ewidentnie nie można skorzystać z wielu funkcji, które do tej pory działały. Aktualnie da się jedynie zadać pytanie asystentowi, po czym przeszuka on zasoby internetu w poszukiwaniu odpowiedzi. O ustawieniu alarmu czy podyktowaniu treści wiadomości trzeba jednak zapomnieć. W takim wypadku system odmawia współpracy, wyświetlając komunikat: „Przepraszam, nie mogłem tego zrobić”.

Google pracuje nad łatką, która naprawiałaby wspomnianą usterkę:

Zidentyfikowaliśmy pewne problemy w aplikacji Google Assistant dla Androida Wear. Obecnie pracujemy nad ich naprawieniem. Będziemy zbierać raporty o błędach, które do nas prześlecie. Dziękujemy!
– Ernest, jeden z menedżerów społeczności Google Android Wear

Android Wear nie jest tak mocno pilnowany przez Google, jak kolejne wersje systemu na smartfony. Dotąd nie naprawiono jeszcze innych „kwiatków”, które czasem pojawiają się podczas obsługi smartwatchy z tym oprogramowaniem. Niektórzy wciąż skarżą się na powracające powiadomienia (potrafią pokazywać się one po kilka razy, choć zostały odznaczone jako odczytane), problemy z synchronizacją konta Google lub z obcinaniem przydatnych znaków w klawiaturze ekranowej.

Rzecz jasna pomniejsze błędy nie przekreślają smartwatchy z Android Wear na pokładzie. Zresztą, Krzysiek był bardzo zadowolony z testowej Moto 360 2 gen. W tego typu urządzeniach jednak, pomyłki software’owe są widoczne chyba jeszcze bardziej niż na smartfonach. Nie ma przecież w tym nic złego, żeby wymagać od zegarka, by działał, jak trzeba.

źródło: Google Forums przez AndroidPolice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona