Android Wear zniknął ze sklepu Google i nikt nawet się nie zorientował | Tabletowo.pl

Android Wear zniknął ze sklepu Google i nikt nawet się nie zorientował

Dołącz do dyskusji 0

Wczorajsza prezentacja Google była o smartfonach, inteligentnych głośnikach, asystencie głosowym, słuchawkach i inteligentnej kamerce. Ani słowa o smartwatchach. Dodatkowo sklep Google’a ma teraz sporo nowych urządzeń, ale jednocześnie Android Wear zniknął z niego bez żadnego ostrzeżenia…

Google Store dotąd oferował dość przyzwoitą kolekcję urządzeń z Android Wear na pokładzie, ale w miarę jak różne firmy zaczęły bardziej skupiać się na własnych kanałach dystrybucji smartwatchy, wybór topniał z dnia na dzień. Jednak tego trudno było się spodziewać – Google wyczyściło całą sekcję z Android Wear do zera.

System na urządzenia noszone od Google co prawda nie był zbyt popularny, ale wciąż korzystają z niego setki tysięcy ludzi, którzy wybrali smartwatcha z Android Wear. Dlaczego Google usunęło urządzenia z Android Wear ze swojego sklepu? Trudno powiedzieć. Być może firma stara się skoncentrować na produktach, które nie mają obcego logo na obudowie, a podkreślać będzie atuty urządzeń wyprodukowanych przez siebie.

To na pewno nie oznacza, że Android Wear umiera. Platforma ta wciąż się zmienia, a kolejne smartwatche są wyposażane właśnie w drugą edycję systemu od Google. W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja o testach Androida Oreo dla urządzeń noszonych. Coś się w tej materii dzieje, więc gigant na pewno nie porzuci Androida Wear. Nie przejmuje się nim jednak tak bardzo, jak kiedyś – dopóki ludzie nie dali producentom smartwatchy do zrozumienia, że Android Wear też ich nie obchodzi.

źródło: Google dzięki 9to5google

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona