Dzięki aktualizacji Android Wear 2.8, interfejs smartwatchy będzie bardziej przejrzysty | Tabletowo.pl

Dzięki aktualizacji Android Wear 2.8, interfejs smartwatchy będzie bardziej przejrzysty

Dołącz do dyskusji 0

Jedną z podstawowych zastosowań smartwatchy jest wyświetlanie powiadomień i wiadomości na małym ekranie zegarka. Problem pojawia się w sytuacji, gdy mamy trudność z odczytaniem z niego treści, na przykład w ostrym świetle słonecznym. Pogłębia się on jeszcze bardziej, gdy interfejs zegarka nie jest kontrastowy. Między innymi to zmienia najnowsza aktualizacja Android Wear.

Aktualizacja co prawda jest niewielka, ale wnosi więcej niż kilka ostatnich poprawek wydajności czy drobnych modyfikacji związanych z umiejscowieniem niektórych opcji w ustawieniach. Podnosi bowiem komfort użytkowania smartwatcha.

Wcześniej wszystkie smartzegarki pracujące na systemie Android Wear używały ciemnoszarego tła dla interfejsu użytkownika, niezależnie od wybranego przez nas motywu. Chociaż bez wątpienia mogło się to podobać, niestety nie zapewniało wystarczającego kontrastu dla białych czcionek czy kolorowych ikon. W wersji systemu oznaczonej cyframi 2.8, tło zostało zmienione na niemal kompletnie czarne (jeśli w ogóle nie na czarne).

Efektem ubocznym takiej zmiany może być dłuższy czas pracy tych smartwatchy, które wyposażone są w ekrany AMOLED lub P-OLED. „Wyświetlanie” koloru czarnego nie wymaga w nich pobierania energii z baterii, więc małe akumulatorki w zegarkach z Android Wear będą mogły nieco odpocząć.

Google usprawniło też sposób wyświetlania powiadomień. Kiedy ekran urządzenia ma przekątną 1,2 cala, to jego każdy, nawet mały fragment, jest na wagę złota. Nowy układ notyfikacji nie powinien teraz zajmować tyle miejsca, co też powinno przełożyć się na przejrzystość interfejsu i prostotę obsługi.

Gigant z Mountain View nie określił, które urządzenia otrzymają aktualizację. Nie będzie konieczna modyfikacja firmware zegarków – usprawnienia dotyczą aplikacji Android Wear zainstalowanej na telefonie. Spodziewam się, że dostaną je wszyscy ci, którzy już teraz użytkują smartwatche z Android Wear 2.

źródło: Google, Reddit (Yozakgg) dzięki Slashgear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona