Co oni kombinują z tym Android Wear 2.0? – wydano nową wersję do testów

Wydaje się, że Google nareszcie ruszyło temat smartwatchy, a dokładniej – systemu Android Wear, na którego drugą odsłonę poczekamy jeszcze do wiosny. Do tej pory trwają jego testy, i firma nie omieszkała podzielić się funkcjami, które wnosi czwarta wersja poglądowa.

Reklama

Android Wear Developer Preview 4 ułatwia życie twórcom, którzy zamierzają pisać aplikacje pod nowy system, dodając kilka nowych API. Oprócz tego, zmienił się sposób logowania na urządzeniu. Użytkownicy Androida i iOS będą mogli dotknąć przycisku na zegarku, który spowoduje pojawienie się ekranu uwierzytelniania na telefonie. Szybko i łatwo.

Kolejną ważną funkcją dotyczącą bezpieczeństwa, udostępnioną w tej kompilacji systemu, jest na przykład 4-cyfrowy kod bezpieczeństwa, stosowany zamiast długiego hasła w sytuacji autoryzowania płatności przy pomocy zegarka.

Ponadto, wróciła funkcja usuwania powiadomień z ekranu, za sprawą „wyrzucenia” notyfikacji przez pociągnięcie jej w prawo lub lewo. Jest ona obecna na Android Wear, ale z drugiej edycji tego systemu miała zniknąć. Przywrócono ją na prośbę użytkowników.

Jeszcze jedną ważą informacją jest to, że Android Wear 2.0 będzie wspierać aplikacje pisane pod AW 1.

Deweloperzy i testerzy mogą zapoznać się z wersją Developer Previer 4 już teraz, ściągając ją na przykład na smartwatche Huawei Watch i LG Watch Urbane 2nd Edition.

 

źródło: Android Developers Blog, PhoneArena