Android Wear 1.4 ze wsparciem dla języka polskiego | Tabletowo.pl

Android Wear 1.4 ze wsparciem dla języka polskiego

Dołącz do dyskusji 0

Android Wear powoli zdobywa kolejnych użytkowników. Naturalnie jego sukces zależy od samych wearables, które wciąż dojrzewają, a ich najnowsze odsłony oferują znacznie więcej w porównaniu do starszych modeli. W dodatku do gry włączyli się producenci luksusowych zegarków, tacy jak Tag Heuer. Tymczasem Google wypuściło nową wersję oprogramowania oznaczoną numerkiem 1.4, która wprowadza kilka zmian na lepsze.

Oczywiście jako pierwsza aktualizacji doczekała się aplikacja Android Wear na smartfony. Teraz natomiast rozpoczął się proces aktualizacji wearables z systemem od Google, a wprowadzone nowości uprzyjemnią i ułatwią korzystanie z inteligentnych zegarków. Przede wszystkim od teraz smartwatche z wbudowanym głośnikiem będą mogły odtwarzać muzykę, a my będziemy mieć szansę z nich zadzwonić.

Wkrótce możemy się spodziewać lawiny nowych modeli z 4G oraz Android Wear (pierwszy był LG Watch Urbane 2 LTE). Zobaczymy, jak ta zmiana wpłynie na plany Samsunga z Tizenem w wersji dla urządzeń ubieralnych. Kolejna zmiana w oprogramowaniu dotyczy opcji wysyłania wiadomości przez WhatsApp, WeChat, Vibera, Telegrama oraz Nextplusa.

Nie zapomniano także o poprawie czasu pracy. W dodatku Google wprowadził opcję bezdotykowej obsługi zegarka za pomocą naszego nadgarstka – zależnie od wykonanego nim ruchu możemy przemieszczać się pomiędzy kartami Now, sprawdzić dokładnie wyświetlane na nich informacje czy też powrócić na ekran domowy.

Dla nas jednak najciekawiej prezentuje się nowość związana z nowymi, wspieranymi językami. Na tej liście znalazł się polski, obok holenderskiego, indonezyjskiego, tajskiego, kantońskiego i mandaryjskiego. Aktualizacja powinna być już dostępna dla wszystkich smartwatchy, które działają pod kontrolą Wear.

źródło: Google przez 9t05google, Phone Arena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona