Android we wrześniu: wciąż "piernik" znacznie wygrywa z "żelką" i "lodową kanapką" - Tabletowo.pl

Android we wrześniu: wciąż „piernik” znacznie wygrywa z „żelką” i „lodową kanapką”

Dołącz do dyskusji 0

Największą bolączką systemu operacyjnego Android jest jego fragmentacja. Na rynku funkcjonują urządzenia z aż ośmioma wersjami platformy, począwszy od 1.5 Cupcake (który niebawem powinien całkowicie zniknąć – obecny udział w rynku to ledwie 0,1%; spadek z 0,2% względem ubiegłego miesiąca) po 4.1 Jelly Bean (sukcesywnie rośnie – 1,8%; wzrost z 1,2%). Jak obecnie przedstawia się procentowy podział rynku pomiędzy poszczególne edycje Androida?

Cały czas, niezmiennie od wielu długich miesięcy, żółtą koszulkę androidowego lidera dzierży Gingerbread (55,8%; spadek z 57,5%). Sukcesywnie zyskują na popularności nowsze wersje systemu, aczkolwiek wciąż nie w tak szybkim tempie, jak byśmy tego chcieli. Ice Cream Sandwich zyskał niecałe trzy punkty procentowe (23,7%; wzrost z 20,9%), natomiast Jelly Bean – 0,6 punktu procentowego.

Jak wspomniałam wyżej, niebawem powinniśmy doczekać wreszcie momentu, w którym dwie pierwsze wersje Androida: 1.5 Cupcake i 1.6 Donut, znikną z rynku. Obecnie, w sumie, kontrolują 0,5% sprzętu pracującego pod kontrolą Androida. Silną pozycję na rynku ma 2.2 Froyo – 12,9%, natomiast słabą – 2.1 Eclair i 3.x Honeycomb.

Poniżej grafika obrazująca procentowy podział rynku poszczególnych wersji systemu Android:

Tabletowo.pl Android we wrześniu: wciąż "piernik" znacznie wygrywa z "żelką" i "lodową kanapką" Ciekawostki Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona