Najlepsze gry roku 2012 według Android Quality Index

20130115-190736.jpg

Rok 2012 był niezwykle udany dla użytkowników urządzeń z systemem Android. Ilość aplikacji dostępnych za pośrednictwem sklepu Google Play rosła z dnia na dzień i już w październiku zrównała się (przynajmniej liczbowo) z ofertą proponowaną przez konkurencyjne AppStore.

Niestety ceną, którą przyszło nam zapłacić za ogromny wybór aplikacji, jest konieczność pogodzenia się z faktem, że jakość niektórych z nich sprawia, iż czujemy się źle z samą świadomością ich istnienia. Co gorsza sklep Google Play wcale nie stara nam się ułatwiać wyszukiwania tych naprawdę wartościowych aplikacji, przez co wielu użytkowników dość szybko rezygnuje z prób znalezienia czegoś, co trafiało by w ich gusta.

Z pomocą przychodzi serwis Quality Index, zajmujący się obliczaniem średnich ocen aplikacji, bazując na recenzjach zamieszczanych na rozmaitych portalach internetowych. Na początku stycznia opublikował on ranking dziesięciu gier, którym w roku 2012 udało się uzyskać najwyższe uznanie recenzentów. Cieszy fakt, iż równo połowa z nich dostępna jest w Google Play za darmo, a cena pozostałych nie przekracza kwoty trzech dolarów, dzięki czemu zapoznanie się z najciekawszymi grami minionego roku nie musi wcale odbić się na naszym portfelu.

10. Saving Private Sheep


Średnia ocen: 9.4

Cena: 3,30 zł

Opis: Prosta gra logiczna, w której naszym celem jest wykorzystywanie praw fizyki w celu bezpiecznego sprowadzenia owiec na ziemię. Gra oferuje ponad 80 plansz o stopniowo rosnącym poziomie trudności. Dostępne jest również darmowe demo.

9. Word Weasel

Średnia Ocen: 9.4

Cena: darmowa

Opis: Znana i lubiana zabawa w układanie słów z wylosowanych liter. Znajomość języka angielskiego jest więc nawet bardziej niż wskazana.

8. Civilization War

Średnia ocen: 9.4

Cena : darmowa

Opis: Sieciowa strategia przypominająca popularne gry przeglądarkowe. Gra stawia duży nacisk na współpracę między graczami, więc raczej nie będzie dobrym wyborem dla lubiących grać w pojedynkę.

7. Lunar Racer

Średnia ocen: 9.4

Cena: darmowa

Opis: Zręcznościowe wyścigi przy zmniejszonej grawitacji. Duża ilość tras i wyzwań czyni z niej idealny zabijacz czasu.

6. Happy Street

Średnia ocen: 9.4

Cena: darmowa

Opis: Zabawa w budowanie miasta. Teoretycznie skierowana do najmłodszych, ale potrafi wciągnąć również dorosłych graczy (o ile nie mają awersji do przesłodzonych klimatów).

5. Continuity 2

Średnia ocen: 9.5

Cena: 3,32 zł

Opis: Kontynuacja świetnej produkcji łączącej ze sobą elementy gry zręcznościowej z logiczną. Wszystko to podane w niezwykle prostej formie i zaskakujące pomysłową mechaniką. Dostępna również w wersji Lite.

4. League of Evil

Średnia ocen: 9.5

Cena: 3,17 zł

Opis: Staroszkolna platformówka utrzymana w stylistyce 8-bit. Nic dodać, nic ująć. Przed zakupem można zagrać w darmowe demo: League of Evil Free.

3. Trainyard

Średnia ocen: 9.5

Cena: 9,54 zł

Opis: Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest doprowadzić każdy pociąg do odpowiadającej mu kolorem stacji. Ponad setka zagadek o stale rosnącym poziomie trudności zapewnia odpowiedni trening szarych komórek. Dostępna również w darmowej, okrojonej wersji Trainyard Express.

2. Bad Piggies HD

Średnia ocen: 9.6

Cena: darmowa

Opis: Kolejny powrót do świata Agry Birds. Tym razem jednak przyjdzie nam go oglądać z perspektywy świń. Bad Piggies to po prostu kolejny świetny pochłaniacz czasu od firmy Rovio.

1. Devil’s Attorney

Średnia ocen: 9.6

Cena: 11,80 zł

Opis: Turowa gra strategiczna osadzona w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, w której wcielamy się w rolę początkującego adwokata. Zdobyła powszechne uznanie nie tylko dzięki ogromnej grywalności, ale również dużej dawce humoru i niebanalnej oprawie audiowizualnej. Niestety, brak darmowego demo.

źródło