"P" jak Praktyczny. Nowa wersja Androida zapamięta poziomy głośności urządzeń Bluetooth podłączonych do smartfona - Tabletowo.pl

„P” jak Praktyczny. Nowa wersja Androida zapamięta poziomy głośności urządzeń Bluetooth podłączonych do smartfona

Normalizacja głośności utworów to coś, co odtwarzacze muzyczne stosują od lat, dzięki czemu różnice poziomów natężenia dźwięku między piosenkami nie doprowadzają nas do szału. Podobny zabieg można by zastosować w smartfonach, do których podłączamy więcej niż jeden głośnik lub słuchawki Bluetooth – czasem taka sama domyślna głośność w każdym urządzeniu powoduje autentyczną irytację. Dlatego Android P będzie zapamiętywał ich ustawienia.

Scenariusz zdarzenia jest taki: jesteś w domu i na głośniku Bluetooth podłączonym do smartfona słuchasz muzyki. Na maksymalnej głośności, bo tak lubisz, a akurat z playlisty poleciał twój ulubiony kawałek. Po godzinie lub dwóch wychodzisz na spacer z psem i zabierasz ze sobą zwoje bezprzewodowe słuchawki. Puszczasz pierwszą piosenkę ze Spotify z brzegu i fala dźwięku niemal rozsadza Ci czaszkę, bo ustawienie poziomu głośności zostało przeniesione z poprzedniego ustawienia głośnika Bluetooth. Tak nie powinno być.

Tabletowo.pl "P" jak Praktyczny. Nowa wersja Androida zapamięta poziomy głośności urządzeń Bluetooth podłączonych do smartfona Android Audio Oprogramowanie Plotki / Przecieki

Każde podłączone do smartfona urządzenie mogłoby mieć własny profil dźwiękowy, a system powinien zachować ustawienia poziomu głośności, aby przy podłączaniu kolejnego sprzętu nie ogłuchnąć już na starcie. Do tej pory w Androidzie nie było takiej opcji, jednak ma się to zmienić wraz z najnowszą wersją „P”.

Wersja Androida P dla programistów i deweloperów będzie zawierać tę funkcję, gdyż została ona zatwierdzona i wprowadzona do kodu systemu pod nazwą „Implementacja pamięci głośności urządzenia Bluetooth”. Trudno o inną jego interpretację, więc kolejna wersja Androida powinna nieco bardziej szanować nasz słuch.

Dzięki temu głośniki, których zawsze używamy do cichego brzdąkania muzyki w tle, zawsze będą włączać się na odpowiednim poziomie głośności, nawet jeśli tego samego dnia rano biegaliśmy ze słuchawkami Bluetooth na uszach w tempo puszczonego najgłośniej jak się da Eye of the Tiger.

źródło: Android Review przez AndroidPolice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona