Google chce zamienić każdy smartfon z Androidem P w iPhone'a X - będą gesty i wsparcie dla wycięcia w ekranie - Tabletowo.pl
Ważne

Google chce zamienić każdy smartfon z Androidem P w iPhone’a X – będą gesty i wsparcie dla wycięcia w ekranie

Czyżby szykowała się kolejna zmiana w sposobie obsługi Androida? Coś jest na rzeczy, kiedy Google przypadkowo publikuje zrzuty ekranu z nowej wersji systemu, a zaraz potem je usuwa. Jak jednak wiadomo – Internet nie zapomina, więc dzięki roztargnieniu jakiegoś pracownika Google’a, mamy pośredni dowód na to, że w Androidzie P spotkamy się z nowym zestawem przycisków nawigacyjnych.

Przecieki zostały zauważone przez redakcję 9to5google, i chwała im za to – przynajmniej wiemy, czego można się spodziewać po programistach z Mountain View. Okazuje się, że Android P nie tylko będzie wyposażony w tryb wspierający wycięcia w ekranach, ale też przejmie od iPhone’a X niektóre gesty.

Tabletowo.pl Google chce zamienić każdy smartfon z Androidem P w iPhone'a X - będą gesty i wsparcie dla wycięcia w ekranie Android Google Plotki / Przecieki

Tak, systemowa obsługa notcha to standard w Androidzie P

Nie jest to pierwsza tego typu funkcja w systemie bazującym na Androidzie, bo podobną obsługę urządzenia można włączyć na przykład w OnePlusie 5T. Chodzi bardziej o to, że będzie to teraz jedna z natywnych opcji w Androidzie P.

Jak ukazuje poniższe zdjęcie, zwykły układ trzech androidowych przycisków nawigacyjnych ustąpił innemu, zawężonemu do dwóch. Mamy więc przycisk cofnijale i poziomy słupek, który może odpowiadać za gesty jak z iPhone’a X. W smartfonie Apple funkcjonuje on jako wirtualny przycisk Home.

Tabletowo.pl Google chce zamienić każdy smartfon z Androidem P w iPhone'a X - będą gesty i wsparcie dla wycięcia w ekranie Android Google Plotki / Przecieki

O tę beleczkę się rozchodzi (zdj. 9to5google)

Co więcej, według zapewnień źródła, pozioma belka pojawia się i znika na ekranie, w zależności od tego, czy jest przydatny. Naprawdę kojarzy się to z obsługą nowego iPhone’a.

Tabletowo.pl Google chce zamienić każdy smartfon z Androidem P w iPhone'a X - będą gesty i wsparcie dla wycięcia w ekranie Android Google Plotki / Przecieki

Moment, coś mi to przypomina… (zdj. ArsTechnica)

Rzecz jasna, nie można dziwić się, że Android i iOS pożyczają od siebie różne pomysły na obsługę systemu. Ostatnie wersje mobilnego systemu Apple otworzyły się na widżety i listy powiadomień, podobne do tych ze smartfonów z zielonym robocikiem na pokładzie. Zrozumiałe jest więc, że estetyka Androida nasiąka też iOS-em. Pytanie tylko, czy będzie to estetyka opcjonalna, czy coś, co Google będzie chciało narzucić użytkownikom smartfonów. To chyba nie byłoby w stylu wolnych duchów z Mountain View, prawda?

Pięknie – iPhone X zepsuł Androida. Kolejna wersja systemu będzie wspierać charakterystyczne wycięcie w ekranie

źródło: 9to5google, ArsTechnica przez BGR

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona