Google udostępnia Android P Developer Preview 5 i Android P Beta 4. Teraz czekamy już na oficjalną premierę Androida P | Tabletowo.pl

Google udostępnia Android P Developer Preview 5 i Android P Beta 4. Teraz czekamy już na oficjalną premierę Androida P

Dołącz do dyskusji 0

Pierwszy Android P Developer Preview Google udostępniło na początku marca 2018 roku. Dokładnie dwadzieścia tygodni później koncern z Mountain View oddaje w ręce deweloperów piąte i jednocześnie ostatnie już wydanie rozwojowe nowego systemu. Nie pozostaje nam więc nic więcej, jak tylko czekać na oficjalną premierę Androida P.

Android P Developer Preview 5 to już ostatnia wersja deweloperska następcy Androida Oreo i jednocześnie najbardziej stabilna. Nie tylko deweloperzy mogą się jednak z nią zapoznać, bowiem równocześnie Google udostępniło także Android P Beta 4, którą mogą wgrać na swoje smartfony użytkownicy urządzeń z Androidem, oczywiście pod warunkiem, że znajdują się one na liście wspieranych modeli. Dla właścicieli Pixeli jest już ona dostępna, natomiast sprzęty innych marek dostaną ją z opóźnieniem.

W drugim przypadku mowa konkretniej o modelach: Essential Phone, Nokia 6.1, Nokia 7, Nokia 7 Plus, Nokia 8 Sirocco, OnePlus 6, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21 UD, Vivo X21 i Xiaomi Mi Mix 2S. Wymienione przed chwilą smartfony powinny w niedalekiej przyszłości otrzymać Android P Beta 4 w formie aktualizacji kanałem OTA (Over-The-Air).

Oficjalna premiera Androida P przewidziana jest na trzeci kwartał 2018 roku. Niewykluczone, że Google udostępni następcę Androida Oreo jeszcze w sierpniu, przed targami IFA 2018 w Berlinie, w trakcie których spodziewamy się debiutu pierwszych smartfonów z tym systemem na pokładzie (kto wie, może jednym z nich będzie Sony Xperia XZ3?).

Więcej informacji na temat Androida P znajdziecie w >podsumowaniu konferencji Google I/O 2018<.

Polecamy również:

Ups: pracownik Huawei zdradził nazwę nowego Androida P!

Źródło: Android Police, Android Central, xda-developers, VentureBeat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona