Android Oreo trafia na Huawei Mate 10 Lite, a Mate 9 dostaje funkcję odblokowywania telefonu twarzą

Mam wrażenie, że kiedy średniopółkowy smartfon dostaje aktualizację do wyższej wersji systemu Android, to jest przy tym większy ruch niż w wypadku flagowców. Po najdroższych i najbardziej wydajnych urządzeniach poniekąd się tego spodziewamy, i mamy do tego pełne prawo. W przypadku telefonów nieco słabszych (lecz nadal całkiem niezłych), zmiana wersji systemu na wyższą nie jest zawsze tak oczywista. Na szczęście Huawei się postarało.

Beta testy Androida Oreo dla modelu Mate 10 Lite ruszyły w drugim tygodniu maja tego roku. Minął miesiąc (z hakiem), a nową wersję systemu Google mogą pobierać już nie tylko ci, którzy brali udział w testowaniu wersji próbnych.

Reklama

Jeśli na Waszych Mate’ach nie wyświetlił się jeszcze monit o możliwości pobrania aktualizacji, zalecamy cierpliwość. Paczka z Androidem Oreo udostępniana jest stopniowo, więc nie dziwne, że niektórzy z Was jeszcze nie zostali o niej poinformowani.

Paczka aktualizacyjna „waży” 2,93 GB, więc jest to słusznej wielkości aktualizacja. Dla uczestników programu beta testów będzie ona znacznie mniejsza – 590 MB. Wraz z Androidem Oreo w wersji 8.0, Huawei dorzuca jeszcze pakiet poprawek bezpieczeństwa datowanych na 1 czerwca, czyli jeszcze pachnących świeżością.

Wśród zmian, które wnosi nowy system, znalazł się na przykład ulepszony tryb podzielonego ekranu.

Aktualizacja przeznaczona jest dla smartfonów pochodzących z wolnej dystrybucji. Inni, którzy zakupili urządzenia wraz z brandingiem operatora w salonach sieci komórkowych, będą musieli jeszcze poczekać.

Oprócz tego, dostaliśmy informację, że Huawei Mate 9 dostał aktualizację wnoszącą funkcję odblokowywania telefonu twarzą. Oprócz tego paczka z poprawkami wnosi kilka pobocznych usprawnień, choć paczka instalacyjna „waży” swoje – to aż 2,81 GB.

 

 

dzięki Marek i kroczacy_wsrod_cieni za info i screeny!