Nie ma co się łudzić – zanim dostaniemy Androida Oreo, miną wieki. A może zainteresować się LineageOS? | Tabletowo.pl

Nie ma co się łudzić – zanim dostaniemy Androida Oreo, miną wieki. A może zainteresować się LineageOS?

Dołącz do dyskusji 0

Android 8.0 Oreo został już zaprezentowany. Niemal od razu został udostępniony do pobrania dla smartfonów Google Pixel oraz Nexus. Jeśli nie mamy żadnego z tych telefonów, a wysoce prawdopodobne jest, że właśnie taki jest stan rzeczy, to gigant z Mountain View pociesza: możesz dostać Androida Oreo jeszcze w tym roku.

Google oficjalnie ogłosiło współpracę z kilkoma producentami smartfonów, tak by zapewnić użytkownikom wybranych urządzeń aktualizację do Androida 8.0 jeszcze przed końcem tego roku.

„Ściśle współpracujemy ze swoimi partnerami, żeby do końca tego roku zapewnić aktualizację lub umożliwienie producentom wyposażenie swoich smartfonów w Androida 8.0 Oreo. Dotyczy to takich firm jak Essential, General Mobile, HMD Global, Huawei, HTC, Kyocera, LG, Motorola, Samsung, Sharp i Sony.”
– Google

Zapewne chodzi głównie o flagowe smartfony powyższych producentów – to one powinny otrzymać Androida Oreo 8.0 do końca 2017 roku. Reszta urządzeń, w tym nawet mocniejsze średniaki, zapewne zostaną zaktualizowane dopiero w przyszłym roku.

Oczywiście, tak jak do tej pory, będziemy Was informować o dostępności nowej wersji systemu od Google na kluczowe smartfony.

Dla osób, które są zdeterminowane zmienić system na wyższą jego wersję, a są niemal pewne, że aktualizacja do Androida 8.0 do nich nie trafi, zawsze mogą posiłkować się LineageOS. Następca CyanogenModa jest obecnie najbardziej popularnym custom romem w internecie. Społeczność skupiona wokół tego niestandardowego Androida cały czas rośnie, tak samo jak liczba obsługiwanych urządzeń.

Nie dziwne, że wielu ucieszyło się na wieść, że programiści z LineageOS już pracują nad 15. wersją systemu, bazującą na Androidzie 8.0 Oreo. Ogłoszono to wczoraj wieczorem na koncie Twittera tego projektu. Wlewa to pewną nadzieję w serca tych, którym nie będzie dane oficjalnie otrzymać aktualizacji do najnowszego systemu Google.

źródło: TechDroider (1), (2)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona