Kiedy Android Oreo dla LG G6? Całkiem możliwe, że producent wyrobi się do czerwca - Tabletowo.pl

Kiedy Android Oreo dla LG G6? Całkiem możliwe, że producent wyrobi się do czerwca

Dołącz do dyskusji 0

LG G6 na pewno nie będzie pierwszym zeszłorocznym flagowym smartfonem, który otrzyma aktualizację do Androida Oreo. Nie ma też jak walczyć o drugie czy trzecie miejsce, co sugeruje, że użytkownicy tego modelu mogą jeszcze trochę poczekać na nową wersję systemu Google. Według informacji, które przekazano we Włoszech, europejska wersja G6 dostanie Androida Oreo w drugim kwartale 2018 roku.

Wersje LG G6 różnią się od siebie, w zależności od tego, na jaki rynek przeznaczone było urządzenie. Na przykład odmiana amerykańska ma bezprzewodowe ładowanie, ale nie ma muzycznego przetwornika dźwięku Quad DAC. Europejskie wydanie w ogóle nie jest wyposażone w te funkcje, za to najbardziej „wypasioną” sprzedają w Korei Południowej.

Powyższe różnice sprzętowe, jak również regionalne, wpłyną na to, że nowa wersja mobilnego systemu Google trafi na poszczególne rynki w różnym czasie. I tak jak w Chinach trwają już testy beta Androida Oreo, co może sugerować bliską aktualizację na Dalekim Wschodzie, tak im bardziej przesuwamy się na mapie w lewo, tym dalsza wydaje się wizja upgrade’u.

Według kontaktów social media LG we Włoszech, Android Oreo powinien trafić na G6 kupione w Europie jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Kwiecień-maj to rozsądnie brzmiące terminy wydania aktualizacji, choć niewykluczone, że trzeba będzie poczekać do czerwca.

Porównanie klasyki i współczesności – Sony Xperia XZ1 vs LG G6

Użytkownicy LG G6 na pewno z chęcią przywitaliby nowego Androida na swoich smartfonach. W tym wypadku cierpliwość jest najbardziej wskazana.

źródło: LG Italia (1), (2) przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona